Mobilní operátoři protestují proti fúzi, antimonopolní úřad ještě nerozhodl

Proti fúzi mobilního operátora Telefóniky O2 a softwarové společnosti Deltax protestují u antimonopolního úřadu T-Mobile i Vodafone. Nelíbí se jim, že by měla proběhnout fúze i přes možnou exekuci společnosti. Ta Telefónice hrozí kvůli nezaplaceným propojovacím poplatkům konkurenčnímu T-Mobilu. Přesto, že společnost dostala od soudu odklad, stále má na účtech zablokovanou částku ve výši přes 1,8 mld. korun a nemůže nakládat s majetkem nad rámec běžné činnosti.

Společnost Deltax Systems je jedním z deseti nejvýznamnějších systémových integrátorů v ČR. Např. pro Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vyvinula software, který shromažďuje data o firmách z oblasti elektronické komunikace. To by zřejmě mohlo být větším problémem při posuzování fúze, neboť by se Telefónica mohla dostat k údajům o konkurenci. Mluvčí úřadu Dana Makrlíková však ujistila, že ČTÚ údaje kvůli fúzi zašifruje.

Jak se úřad rozhodne, není ještě jasné. Přesto antimonopolní úřad za poslední dva roky nezamítl žádnou žádost o fúzi, maximálně několikrát firmám určil podmínky pro zajištění fungování trhu.

Zdroj: ČTK

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  • Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o Školení online marketingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+