MPO vyhlásilo třetí výzvu dotačního programu, ve kterém jsou pro firmy tři miliardy korun

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes vyhlásilo podmínky třetí výzvy v dotačním programu Potenciál. V něm jsou připraveny tři miliardy korun na výzkumné, vývojové a inovační aktivity firem podnikajících v České republice.

Program Potenciál je ostatně u firem oblíbený. Dokazují to aktuální čísla, která říkají, že se v tuto chvíli realizuje více než 120 projektů podpořených financemi právě z tohoto programu. Celková hodnota přislíbené dotace sahá ke dvěma miliardám korun, vypočítává Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Podpora je určena projektům vzniku či rozšíření vývojových center v oblasti průmyslového výzkumu, vývoje či inovace výrobků a technologií. Důležitou podmínkou pro přiznání dotace je, aby výstupy projektu byly přenositelné do výroby. Ve třetí výzvě podniky mohou nově zahrnout do provozních výdajů i spolufinancování nákupu materiálu potřebného pro sestrojení prototypu. Elektronické žádosti o dotace začne přijímat agentura CzechInvest 26. února 2010.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Instagram pro firemní i osobní marketing

  •  
    Jak zakládat a používat účty.
  • Jak publikovat a vyhodnocovat.
  • Jak si poradit s hastagy.

Detailní informace o školení Instagram»

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+