Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Na Facebooku vznikla petice proti snižování paušálů

Podnikatelé se bouří proti plánům ministra financí snížit výdajové paušály. Miroslav Kalousek dnes zároveň potvrdil, že o tom vážně uvažuje. Vyplývá to z jeho vyjádření, které reagovalo na dnešní vydání Lidových noviny. Ty přišly s informací, že výdajové paušály se sjednotí na pouhých 20 % s výjimkou u podnikatelů v zemědělské výrobě. Ministerstvo financí ale tyto informace ihned popřelo, zároveň však potvrdilo, že o zvýšení daní pro podnikatele uplatňující výdajové paušály uvažuje: Chci vést diskuzi o výdajových paušálech, protože jejich uplatňování v řadě případů vysoko překračuje skutečné náklady. Rozhodně není pravda, že bych uvažoval o sjednocení na 20 %, s výjimkou zemědělské výroby, prohlásil dnes šéf resortu Miroslav Kalousek.

Podnikatelům se ale takový záměr nelíbí a na sociálních sítích již vznikají první protesty proti tomuto návrhu. Například Facebooku vznikla skupina s názvem: Živnostníci – OSVČ – petice proti snížení paušálů na 20 %, která zřejmě reaguje na informace publikované v dnešních Lidových novinách.

Našli jste v článku chybu?
28. 7. 2011 9:50
antikalousek (neregistrovaný)
Jak může koalice trpět Kalouska jako ministra financí ? To si již nepamatuje na jeho neslavnou korupční anabázi na ministerstvu obrany? To proti němu je Vít Bárta pouze učedník. A nyní k věci : Kalousku! Tvůj argument, že OSVČ se vrací více než se od nich na daních vybere je absurdní pitomost. Jsem podnikatel 22 let a nevšiml jsem si . že by mě stát za tu dobu něco dal nebo vrátil. Pouze na nás nasazuje spleť lehkoživků, kteří nás pouze zatěžují neustálými kontrolami s cílem uložit a vymoci…