Na infolince k #EET bude ve špičce připraveno odpovídat až 100 úředníků zároveň

Aktuálně je na infolince k EET připraveno odpovídat 30 dotazů úředníků. Finanční správa nicméně počítá s tím, že s blížícím se startem posílí počet operátorů.

Už takřka měsíc mohou podnikatelé i občané využít telefonní infolinku ohledně elektronické evidence tržeb (EET). Jak serveru Podnikatel.cz uvedla finanční správa, zatím ji využilo přes 1000 volajících a připraveno bylo 30 operátorů.

Čtěte více: Máte dotazy ohledně #EET? Nově můžete využít telefonickou infolinku

Ve špičce bude připraveno až 100 úředníků

Za měsíc provozu zatím službu infolinky, která je určena pro metodické dotazy z oblasti evidence tržeb, využilo přes 1000 volajících. Připravených k odpovídání bylo 30 operátorů. Generální finanční ředitelství (GFŘ) nicméně počítá s tím, že v následujícím období, při zvýšeném počtu hovorů, bude ve špičce k dispozici až 100 operátorů v jeden okamžik.

Vzhledem k tomu, že provoz infolinky zajišťují sami pracovníci finanční správy, většinu dotazů jsou operátoři schopni zodpovědět během hovoru. V případě složitějšího dotazu po zkonzultování volají zpět volajícímu. Případně je možné dotaz zaslat přes kontaktní formulář, který je zveřejněný na webových stránkách etrzby.cz. Dosud bylo zodpovězeno přes tento formulář zhruba 500 dotazů, doplnila serveru Podnikatel.cz Petra Petlachová, mluvčí GFŘ.

Infolinka má telefonní číslo 225 092 392 a je k dispozici v pracovních dnech od 9 do 17 hodin. Fungovat by měla minimálně do spuštění druhé vlny EET. V druhém kvartále 2017 dojde k zhodnocení efektivity provozu infolinky a poté bude nastaven i časový horizont dalšího fungování.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 8. 2016 21:54

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+