Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Na živnostníky čekají úlevy

Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Římana čekají na živnostníky úlevy v souvislosti s reformou veřejných financí, kterou včera schválila vláda. Zákon ruší povinnost platit daň z minimálního základu ve třetím roce po zahájení podnikání bez ohledu na ztrátu či nedosahující příjmy.

Příznivou zprávou je i zvýšení hranice pro vedení podvojného účetnictví. Před reformou byla hranice pro povinnost vedení pdvojného účetnictví 15 milionů korun ročního obratu, po reformě se hranice zvýšila na 25 milionů korun ročního obratu.

Zdroj: EURO

Našli jste v článku chybu?
14. 9. 2007 23:15
Dub7 (neregistrovaný)
Slovo "úleva", zvlášť v množném čísle, je hodně a hodně nadnesené. Daně, sociální zabezpečení, zdravotní pojištění, inspektorát práce, hygiena, žinostenský úřad, soudy, atd. atd. mají předpisy. Nakladatelství Sagit je vydává tištěné na novinovém papíře, hustým tiskem (a za rozumnou cenu). Když ty brožurky pěkně srovnáte, dostanete asi deseti- nebo spíš patnácticentimetrovou hromádku. Každý úřad má pracovníky, kteří jsou specializovaní na určitý větší či menší úsek a ten chodí kontrolov…