Najděte si svého dlužníka

Dlužníky lze vyhledat v Insolvenčním rejstříku. V rejstříku najdete však pouze ty dlužníky, proti kterým bylo zahájeno insolvenční řízení až po 1. lednu 2008. Dlužníky, proti kterým bylo zahájeno konkursní řízení dříve, lze vyhledat v Evidenci úpadců.

Insolvenční rejstřík provozuje Ministerstvo spravedlnosti ČR. Je to veřejný seznam dlužníků včetně veškerých spisů o návrhu, zahájení a průběhu insolvenčního řízení.

Vyhledat firmu, která je v insolvenčním řízení nebo naopak prověřit si, že v rejstříku váš obchodní partner není, je snadné. Využijte internetových služeb a vyzkoušejte vyhledávání v insolvenčním rejstříku. Stačí vyplnit jen název firmy či jméno fyzické osoby nebo identifikační číslo podnikatelského subjektu a během několika vteřin máte informace jako na dlani.

V první fázi zjistíte, zda je vámi hledaný subjekt vedený v insolvenčním rejstříku či nikoli. Pokud byl dlužník nalezen, můžete se podívat na detail insolvenčního řízení. Zjistíte, jak probíhalo řízení do úpadku, kdo je určeným insolvenčním správcem a také, jaký je stav majetku dlužníka. Chcete-li vědět, jaké jsou vaše šance na uspokojení pohledávky, nahlédněte do seznamu přihlášených pohledávek.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+