Nastává virtualizace. Firmy se zbavují počítačů

Je doba virtualizace. Firmy se hromadně zbavují klasických počítačů, jež nahrazují virtuálními. V praxi to znamená, že ze stolů mizí „krabice“ a nahrazují je virtuální počítače. Náklady na nákup a provoz informačních technologií díky tomu klesnou až o pětatřicet procent.

Pro práci v kanceláři nyní postačí připojení se přes mobilní terminál, klávesnice a monitor se serverem ve vzdáleném datovém centru. Z jednoho takového serveru lze provozovat až 30 virtuálních počítačů. Firmy tak logicky značně ušetří na nákladech za nákup a správu hardwaru.

Již v roce 2010 odhadovala Agentura Gartner, že během následujících čtyř let kolem 70 procent malých a středně velkých podniků přejde na 100% virtualizaci. Podle aktuálně provedené analýzy technologické společnosti S&T CZ bude během příštího roku některou z forem virtualizace využívat 10 procent společností. Tento segment trhu poroste podle předpokladů v Česku meziročně o 20 procent.

Typickým zákazníkem pro vizualizaci jsou telekomunikace a instituce s velikostí nad tisíc zaměstnanců. Vzhledem k finančním úsporám je ale atraktivní i pro rozpočtové organizace, například pro vysoké školy. Vynaložené náklady se údajně vrátí po 18 až 22 měsících. Současně se prodlouží proces obnovy hardwaru na pět až šest let. Přesvědčivá řešení v oblasti virtualizace desktopů už podle odborníků vyvinuly společnosti Vmware, Citrix či Microsoft.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 10. 2011 12:07

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics pro pokročilé

  •  
    Jak využít nové funkce Google Analytics
  • Vyhodnocování pomocí Multichannel funnels
  • Neopakujte chyby při vyhodnocování dat.

Informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+