Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Nebývalý nárůst firemních i osobních bankrotů

V červnu vzrostly firemní bankroty. Bylo jich vyhlášeno 161, což je o 40 bankrotů více než v květnu. Tento vývoj nenavázal na meziměsíční pokles počtu vyhlášených bankrotů v květnu a v březnu. Zvýšil se o více než třetinu. Výrazněji než firemní bankroty vzrostly v červnu osobní bankroty. Jejich celkový počet dosáhl 546 osobních bankrotů. To je o 61 případů více než v květnu. Při srovnání s loňským červnem se jejich počet více než zdvojnásobil.

Červnový vývoj firemních bankrotů naznačuje, že meziměsíční pokles v počtu vyhlášených bankrotů byl zřejmě výjimečný. Firemní bankroty porostou i nadále, ale tempo jejich růstu se bude patrně postupně snižovat. To však neplatí pro osobní bankroty, které se zvyšují s neochabující silou. Na druhou stranu však osobní bankrot je vždy lepším řešením než exekuce majetku dlužníka, vysvětluje Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení ve společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Našli jste v článku chybu?
7. 7. 2010 16:12
jo jo (neregistrovaný)
My jsme taky čekali, zda některé firmy držet nebo pustit k vodě a po výsledku voleb jsme usoudili, že češi budou mít ještě utáhlejší opasky než po minulém čtyřletí (poslední rok to bylo již citelné 35-45% tržeb dole - u nás i u konkurence) takže podnikání zaměřené na tuto klientelu také v ČR ukončujeme.