Hlavní navigace

Nejvyšší čas na přípravu projektů k získání dotací

 Autor: 258398
Redakce

Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí podnikatelům stovky milionů korun v dotačních výzvách. Výzvy jsou otevřeny do 17. února 2012. Kdo má šanci získat dotace?

Téměř 870 milionů korun mohou žadatelé získat v aktuálně otevřených dotačních výzvách ministerstva pro místní rozvoj. Výzvy jsou otevřeny do 17. února 2012. Je tedy vhodný čas pro zahájení přípravy projektů. Čtěte také: Podnikatelé vyčerpali rekordní miliardu korun

Jak připomíná na svých internetových stránkách samo ministerstvo: Stará moudrost praví, že štěstí přeje připraveným. Rozhodně bych přípravu projektové dokumentace nepodceňoval. V některých případech je udělení dotace vázáno i na některé správní dokumenty, jejichž získání potřebuje určitý čas ve správních lhůtách, sdělil ministr Kamil Jankovský

Ministerstvo pro místní rozvoj otevřelo výzvy ve třech klíčových oblastech podpory. A to bydlení, regionální politiky a cestovního ruchu. Podle Kamila Jankovského je toto spektrum dotačních titulů je opravdu široké. Od menších určených například na opravu domovních rozvodů či odstraňování bariér, až po ty ‚vlajkové lodi‘ v podobě výstavby podporovaných bytů či dotací pro podnikatele v oblasti cestovního ruchu. Čtěte také: V plánu je vznik tisíců nových pracovních míst 

Aktuálně jsou otevřené výzvy pro podání žádostí v těchto programech:

  • Program podpory bydlení pro rok 2012 – zahrnuje podporu regenerace panelových sídlišť, podporu výstavby technické infrastruktury, podporu výstavby podporovaných bytů a podporu oprav domovních olověných rozvodů. 
  • Programy podpory rozvoje regionů v roce 2012 – regionální programy jsou účinnými nástroji, jejichž prostřednictvím může státní správa pozitivně ovlivňovat území regionů. Především těch znevýhodněných nebo strukturálně či jinak postižených. Objemy realizovaných akcí z hlediska celkových finančních prostředků státního rozpočtu jsou sice relativně velmi malé, svou cíleností a územní koncentrací mohou pomoci zmírňovat regionální disparity a účinně přispívat k vyváženému rozvoji území. 
  • Podpora při odstraňování bariér v budovách pro rok 2012 – rozvojový program mobility pro všechny, kdo se finančně podílí na budování ucelených bezbariérových tras měst a obcí. Cílem podprogramu je zajistit státní podporu investičních a neinvestičních záměrů při odstraňování bariér v budovách městských a obecních úřadů, ale také v budovách s pečovatelskou službou náležících do komplexních řetězců bezbariérových tras obcí a měst.  
  • Národní program podpory cestovního ruchu – podprogram je zaměřen na 3 oblasti podpory. Jedná se o rekonstrukci/vy­budování odpočívadel, center služeb pro turisty a hygienického zázemí pro pěší, cyklisty a handicapované turisty podél pěších tras, naučných stezek, cyklotras a zdrojových tras pro zvýšení návštěvnosti včetně marketingu vytvořených produktů cestovního ruchu. Dále zpřístupnění atraktivit cestovního ruchu.  Projekty vztahující se k dopravě musí být zaměřené na ochranu životního prostředí a podporu ekologicky šetrných forem cestovního ruchu. A poslední oblastí je zavedení (zlepšení) vytvoření navi­gačních a informačních systémů pro sluchově a zrakové postižené účastníky cestovního ruchu a návštěvníky atraktivit cestovního ruchu včetně marketingu vyt­vořených produktů cestovního ruchu. 

Podrobnější informace na stránkách ministerstva pro místní rozvoj.

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: I církev dnes vyrábí potraviny

I církev dnes vyrábí potraviny

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Lupa.cz: Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?