Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Nový podvodný e-shop, pozor na nakupuj.org

Pozor na další podvodný e-shop. Konkrétně jde o obchod nakupuj.org, který se tak zařadil mezi své dřívější falešné kolegy. Vše stále jak přes kopírák, e-shop nabízí poměrně levné zboží, požaduje platbu předem a zákazník zboží ani peníze už neuvidí. Kontaktní údaje samozřejmě nejsou funkční. Identifikační data pak zřejmě patří někomu, kdo s daným obchodem nemá nic společného. Že jde o podvod, dokazují i recenze na srovnávači Heureka.cz, kde lidé píší o tom, že podali trestní oznámení. Také Česká obchodní inspekce již na obchod eviduje stížnosti.

Nedávno server Podnikatel.cz přinesl informaci o jiném podvodném e-shopu, o obchodu levny-obchod.net. ČOI v tomto případě provedla šetření u podnikatele, jehož údaje byly uvedeny na stránkách. Na adrese provozovny však nikoho nezastihla. Podle informace na dveřích bylo dotyčným podnikatelem podáno trestní oznámení na neznámého pachatele, který si na jeho jméno a adresu založil „živnost“, upřesnil serveru Podnikatel.cz Tomáš Vozáb, tiskový mluvčí České obchodní inspekce. Vše v současnosti také prošetřuje policie.

Našli jste v článku chybu?
23. 12. 2010 14:57
glux (neregistrovaný)
nakupuj.org levnaelektronika.net a levny-obchod.net je jeden a ten samej clovek. Domeny jsme dnes konecne mohli zablokovat - cekali jsme na prikaz od policie. Timto zaroven upozornuji podvedene zakazniky techto obchodu aby se rovnou obratili na policii - v tuto chvili je zdokumentovano jiz prez 800 podvedenych zakazniku.
21. 12. 2010 7:31
JardaR (neregistrovaný)
Rád bych jen upozornil, že systém je veden na open source obchodním řešení, na které jsem kdysi vytvořil český překlad, který je k dispozici zdarma ke stažení a zadané jméno webmastera v kontaktech je mé a majitel stránek pouze využil vzorové řešení ze starého překladu. Již asi 2 roky překlad tyto informace ani neobsahuje. Další kontakty jsou již změněny a mě neznámé. Děkuji, Ryska Jaroslav