Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Nelegální dovozy odhaleny. Firmy nepodávaly přiznání k DPH

Autor: 329515
Redakce

Firmy, které nedanily dovezené zboží, byly odhaleny. Nepodávaly přiznání k dani z přidané hodnoty. Celníci zabavili zboží v hodnotě 90 milionů Kč.

Finanční a celní správě se podařil zátah na firmy, které dovážely do Česka zboží ze třetích zemí, které nedanily. Na podezřelé firmy upozornila celníky skutečnost, že ani jedna ze společností nepodávala daňové přiznání k dani z přidané hodnoty, přestože zboží ve velkém objemu na území České republiky dovážely. 

Bylo zabaveno zboží v hodnotě 90 milionů korun

Cekově bylo zabaveno 130 tun zboží v celkové hodnotě 90 milionů korun. Jednalo se o 80 tisíc párů obuvi, 700 sestav cestovních kufrů, 20 tun bavlněné příze a 24 tun igelitových sačků. Boj s nezdaněnými dovozy je naší dlouhodobou prioritou. V měsíci květnu namíříme síly právě do této oblasti, komentoval Jan Knížek, odcházející generální ředitel finanční správy.

Na akci se podílely desítky pracovníků finanční a celní správy. Zabavené zboží bude prodáno ve veřejné dražbě a výtěžek z ní bude použit na úhradu daňového nedoplatku dlužníků.

Perexové foto: www.isifa.com

Našli jste v článku chybu?
20. 4. 2014 11:02
coto (neregistrovaný)

jinak je to velkem hnedem vazeni - tendle clanek je na hov.. vime? co za firmy? jake sacky? bily prasek? auta? elektronika? a predevsim - jmena firem!!!

27. 4. 2014 20:25
Úplný Magor (neregistrovaný)

Ale tady přeci vůbec nejde o ty firmy které to těch 20 let dělají. Tady jde o postih těch, kteří to měli 20 let kontrolovat a stíhat a nedělali to. Např. přes 50 mrtvých s pančovaným lihem a...... nic. A přitom to všichni věděli a 20 let nic........ A teď zavřou pár blbů, kteří do toho přimíchali metyl. A kde jsou ty prachy o které stát za 20 let přišel - nikoho to nezajímá.