Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Nepovolenou dovolenou prošetří inspektorát práce

Dovolenou určuje s ohledem na provozní důvody zaměstnavatel. Proto je vhodné se na termínech dovolené předem se zaměstnanci dohodnout. Pro schvalování se doporučuje písemná forma, například formou tiskopisu: Žádanka o řádnou dovolenou. Jestliže zaměstnavatel nástup na plánovanou dovolenou neumožní a neprokáže, že mu v tom brání provozní důvody, může se zaměstnanec dokonce obrátit na inspektorát práce.

Naopak, pokud zaměstnanec na dovolenou nastoupí, a vyžadují-li to vážné provozní důvody zaměstnavatele, může být z dovolené odvolán. V tomto případě, ale zaměstnavatel uhradí veškeré vzniklé náklady, tj. storno poplatky za zrušený zájezd, cestovní náhrady apod.

Našli jste v článku chybu?
26. 6. 2015 14:38
mona (neregistrovaný)

Jak k tomu přijdu když si měsíc předem ohlásím vypsáním dovolenky tři dny dovolené a zaměstnavatel mi je odmítne dát z provozních důvodů.Bohužel zaměstnavatel nutí zaměstnance si své dovolené nadělávat nebo jim dovolenou vůbec nedá a tím pádem dovolenou nikdy nedostanu neboť prostě lidé na výrobu pořád chybí!a z tohoto důvodu odchází pryč.