Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Novela živnostenského zákona přinesla své ovoce: tisíce nových živnostníků

Novela živnostenského zákona drobnému podnikání pomohla, libuje si ministerstvo průmyslu a obchodu, které zveřejnilo údaje o dopadech změny. Podle údajů ministerstva vzrostl počet živnostníků ve třetím čtvrtletí o 31 000.

V posledních letech jejich nárůst naopak klesal. Po třech měsících je vidět, že podnikatelé na tyto změny reagují. Dobrou zprávou je hlavně skoro stoprocentní nárůst u řemeslných živností, kde se podmínky uvolnily nejvíce, říká ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

Kromě výrazného nárůstu počtu podnikatelů se také zvýšil podíl ohlášení živnostníků prostřednictvím vyplnění elektronického formuláře na živnostenském úřadě. V červenci byla elektronicky ohlášena 3 % všech nových živností, v srpnu to již bylo 5 % a v září 8 %.

Dnem 1. října nemusí živnostníci docházet na živnostenský úřad při ohlášení nové živnosti vůbec. Nově mohou vše vyřídit přes internet. Elektronické podání podnikatelům umožní prakticky kdykoli a odkudkoli ohlásit změny v živnosti nebo novou živnost. Je však k tomu zapotřebí speciální program, prostřednictvím kterého i začínající podnikatelé vyřídí vše během chvilky. Stahuje: Aplikace JRF pro Windows

Více informací ohledně elektronického podání na stránkách Živnostenského rejstříku..

Již v zítřejším vydání přineseme k elektronickému podání a nahlašování změn u živností více informací.

Našli jste v článku chybu?
12. 10. 2008 23:51
Obyvatel (neregistrovaný)
Zkusil jsem tu vec a nevim co si o tom myslet, par postrehu - platforma Windows: 1. odkaz provede presmerovani na HTTPS s neduveryhodnym certifikatem, coz vetsina slusnych prohlizecu dnes ohlasi a clovek by se mel pred tim mit napozoru. Co naplat ze na webove strance je popsan postup instalace nejakeho pochybneho korenoveho certifikatu. Tohle nikdo delat nebude, proste musite pouzit ty co Microsoft uzna jako trusted pres Windows Update. 2. stazena instalace (proc EXE soubor, to si v te firme n…
12. 10. 2008 23:25
Obyvatel (neregistrovaný)
Asi tak. Nebo znechuceni ze zamestnaneckeho pomeru obecne.