Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Nový portál podporující bezpečnost na internetu

Informace, varování a rady, jak se nestát obětí internetové kriminality, přináší nový portál Bezpečný internet.cz. Projekt vznikl ve spolupráci České spořitelny, Microsoftu, vyhledávače Seznam.cz a za podpory Policie České republiky a společností Pierstone a Quantasoft. Je zde možné získat informace o rizicích spojených s užíváním internetu, o způsobech, jak těmto rizikům v podobě podvodných nabídek, útočných virů nebo emailů zjišťujících osobní data předcházet, a jak se jim účinně bránit.

Internet se stal bezesporu informační dálnicí, jak ji před léty avizoval Bill Gates, samozřejmě se všemi výhodami ale i riziky. A tak jako se od útlého věku učíme znát pravidla bezpečného pohybu na ulicích v reálném světě, tak se musíme učit pravidlům bezpečného pohybu v prostředí informační dálnice – internetu, uvedl Aleš Špidla, ředitel odboru kybernetické bezpečnosti ministerstva vnitra.

Našli jste v článku chybu?
10. 10. 2010 20:03
René (neregistrovaný)
Pořád to samé dokola... půlka internetu shání programy aby takzvaně brouzdali "Anonymně" což je pochopitelně blbost protože vždy musí být někde odkaz na vaší identitu protože jak jinak by k vám server tu stránku, kterou chcete odeslal? Takže anonymita je podle mě je hra aby se jednodušeji hledali ti jenž mají co skrývat :-) Někde jsem četl, že si třeba někdo dohledá kdy jsem byl a co jsem tam dělal... tak schválně nemám nijak skrytou identitu a zkuste mi někdo říct kde jsem brouzdal vč…