Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Nový šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý chce povinnou registraci podnikatelů

Michael Hovorka

Hospodářská komora si zvolila nového prezidenta, kterým se stal Vladimír Dlouhý. Ten poukázal na problémy s financováním komory a volá po povinné registraci.

Hospodářská komora (HKČR) se potýká s problémy kolem svého financování. Na ty poukázal i její nový prezident Vladimír Dlouhý. Podle něj by se patová situace mohla vyřešit povinnou registrací podnikatelů. Dlouhý má navíc v plánu, že by HKČR převzala od státu správu živností. Zda by se povinná registrace vztahovala na všechny OSVČ, již neupřesnil, povinnost však v rozhovoru pro ČTK nevyloučil. Nyní podle něj není síla na přesvědčení politiků i podnikatelů, kteří nejsou členy komory, aby na tento krok přistoupili. 

Vladimír Dlouhý.
Autor: isifa/Lidové noviny/JAN ZATORSKY, podle licence: Rights Managed

Vladimír Dlouhý.

Vladimír Dlouhý byl do své funkce zvolen ve čtvrtek 128 hlasy z 222 odevzdaných. Volba probíha tajně. Ve funkci bude následující tři roky. O křesla šéfa komory měli zájem původně čtyři kandidáti. Vladimír Opatrný z Okresní hospodářské komory Jablonec nad Nisou svou kandidaturu nakonec na sněmu stáhl. Do volby nešel ani dosavadní prezident Petr Kužel, který mandát údajně z rodinných důvodů neobhajoval. 

Vladimír Dlouhý je český ekonom a politik, bývalý ministr průmyslu a obchodu v letech 1992 – 1997. V letech 1989 – 1992 byl ministrem hospodářství. Byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), v posledních volbách kandidoval na prezidenta republiky. Nyní působí v soukromé sféře a věnuje se poradenské a pedagogické činnosti.

Našli jste v článku chybu?
23. 5. 2014 12:53
Návštěvník (neregistrovaný)

Proboha, nemohu věřit, ale Absurdistán pokračuje !! Někdo si vytvoří organizaci, nemá prachy na její provoz, a chce to po podnikatelích ?! Hloupý, trapný, neskutečný, ..... Může pan Dlouhý říct jeden jediný konkrétní - skutečný příspěvek - kterým pomohl podnikatelům ?! A chce, aby někdo jiný platil jeho nic nedělání ?! Jestli mu chybí peníze, může jít dělat rukama, třeba k pasu do automobilek ! Jinak - schází ještě zavést daň za dýchání, za koukání, ....

27. 6. 2014 22:05
Ráďa (neregistrovaný)

Nebude úplně duševně zdravý, dejte mu obklad, radši dva. Hospodářská komora, státní podnik.Asi zase nějaká podpora drobnému a střednímu podnikání...To už asi došly peníze z Třeboňského rybářství.