O 28 miliard korun na vědu a výzkum usiluje 74 projektů

Do poloviny listopadu mohly školy a výzkumné instituce podávat žádosti o dotace na podporu Regionálních výzkumných center a Evropských center excelence v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Celkem se tak o 28 miliard korun „popere“ 74 projektů. Kam peníze nakonec zamíří, rozhodnou čeští i zahraniční odborníci v příštích měsících.

Z České republiky pochází mnoho světově uznávaných vědeckých kapacit, proto jsme rádi, že můžeme na tuto tradici navázat a podpořit vědu nejen na regionální, ale i mezinárodní úrovni, říká Jan Vitula z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a dodává: Nejvíce žádostí o podporu bylo z Jihomoravského a Moravskoslezkého kraje. Je to logické, protože právě v těchto krajích se soustředí velký počet vysokých škol a vědeckých institucí.

Operační program Výzkum a vývoj pro inovace patří mezi několik dotačních programů Evropské unie, které financují vědu a výzkum na území České republiky. Zatím z programu do České republiky dorazilo šest miliard korun, které se rozdělily mezi osm projektů regionálních center výzkumu a vývoje. Čtěte více: Jak financovat své podnikání z fondů EU?

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení PPC reklamy pro pokročilé

  •  
    Důležité principy fungování PPC reklamy
  • Optimalizační postupy běžících kampaní
  • Práce s aplikací AdWords editor

Detailní informace o školení PPC reklamy pro pokročilé »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+