Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

O zelené karty zájem není, využily je jen dvě desítky cizinců

Zelené karty v Česku úspěch neslaví. Od začátku roku využilo legální zaměstnání v ČR jen 21 migrantů. Vyplývá to ze statistik ministerstva práce a sociálních věcí. Až do prázdnin využíval zelenou kartu dokonce jen jediný cizinec. Informuje agentura ČTK.

Ta zároveň doplnila, že možnost legálního zaměstnání využili především Ukrajinci, dále občané USA a Srbska. Na zelenou kartu, která představuje pobytové a pracovní vízum v jediném dokumentu, pracovali především muži. Jednalo se zejména o lidi s nízkou kvalifikací, přičemž stát původně zamýšlel, že na zelené karty, které zavedla novela zákona o zaměstnanosti, přiláká vysokoškolsky vzdělané odborníky. Čtěte více: Zelené karty očekávání podnikatelů zřejmě nesplní

Našli jste v článku chybu?
29. 12. 2009 14:20
KV (neregistrovaný)
Jestli to nebude tím, že celý systém moc nefunguje. O zelenou kartu naše zaměstnankyně ze zahraniční pobočky žádala, proto, že bylo potřeba ji převést na práci ze zahraniční pobočky do České republiky. Vyřízení trvalo 3 měsíce, žádost byla nakonec zamítnuta, důvody zamítnutí se prý nesdělují........... Jedná se o odbornou pozici a zaměstnankyně, ač je z Ukrajiny, je vysokoškolsky vzdělaná.