Obchodníci pomáhali lidem postiženým povodní

Čeští maloobchodníci se zapojili do pomoci lidem postiženým povodní. Poskytli dezinfekční prostředky, nářadí na úklid a balené vody. Solidaritu s postiženými občany a oblastmi považujeme za svou morální povinnost, říká prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) Zdeněk Juračka. Ten připomněl, že členové SOCR ČR se na pomoci lidem a obcím podíleli v případ povodní i v minulosti.

Pomoc poskytují obchodníci především přes místní pobočky svých řetězců v záplavové oblasti. Albert tak pomáhal například na Novojičínsku, kam v první fázi bezprostředně po povodních dodal mimo jiné 5 000 balení neperlivé vody. Pro nejvíce postižené oblasti pak v Novém Jičíně v hypermarketu Albert poskytla slevy na jednorázové nákupy.

Provozovatel hypermarketů INTERSPAR a supermarketů SPAR se podobně angažoval na Děčínsku, Tesco spolupracovalo mimo jiné s Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže v Soběslavi či diecézní charitou v Brně. BILLA spolupracuje s Oblastními organizacemi Českého červeného kříže, kterým mimo jiné poskytla 10 palet balených vod.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Online Public Relations aneb PR sociálního věku

  •  
    Jak se liší digitální PR oproti klasickému PR.
  • Jak tvořit tiskové zprávy.
  • Jak monitorovat a vyhodnocovat PR.

Detailní informace o školení s Danem Dočekalem »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+