Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Od příštího roku se o vrácení DPH bude žádat jen elektronicky

Už jen pouze elektronicky bude podnikatel od příštího roku žádat o vrácení daně z přidané hodnoty (DPH). Vyplývá to z vlády schválené novely, kterou se mění zákon o DPH a také o spotřební dani. Novela zároveň zavádí, že průvodní doklady zboží podléhající spotřební dani by měly pouze elektronické. Platit by měla začít od ledna 2010, respektive do dubna.

Zákon vychází ze směrnic Evropské unie, které je nutno podle ministerstva financí převést do českého práva. Podle resortu se díky novela zamezí daňovým únikům a také krácení daně.

Našli jste v článku chybu?
14. 7. 2009 12:44
danovy poplatnik (neregistrovaný)
Pokud celý tento nefunkční systém vytvořený za účelem přežití České Pošty bude fungovat jako doposud, nastane totální kolaps v daňovém systému ČR. Naprosto zoufale napsaná plug-inaplikace od 602, certifikační autorita, kterou žádný standardní webový prohlížeč nezná, zcela nekompetentní helpdesk. Celá akce si zaslouží alespoň o rok odložit, protože nefunguje ani v náznacích. Jestli má tento systém doručovat takové informace, jako korespondenci soudů a finančních úřadů, je nejvyšší čas odstěhova…