Od října zaplatíte za papírové SIPO pět korun

Česká pošta od 1. října zdraží. O deset korun stoupne cena Doporučených balíčků a o devět korun zdraží Obyčejný balík. Ke zvýšení cen dochází po necelých třech letech, k poslední úpravě sáhla pošta na počátku roku 2009. Důvodem zdražení je podle České pošty nárůst cen pohonných hmot a energií, které zvyšují náklady na zpracování a doručování zásilek.

Nově rovněž dojde ke zpoplatnění Rozpisu bezhotovostních platby SIPO doručovaného do schránky, a to částkou pěti korun. Poplatek v sobě zahrnuje cenu za vyhotovení a distribuci papírové podoby rozpisu bezhotovostní platby SIPO jednotlivým plátcům. Česká pošta byla k tomuto kroku nucena přistoupit v souvislosti s celkovým růstem nákladů na tvorbu a distribuci těchto rozpisů, uvedla Marta Selicharová, tisková mluvčí České pošty.

Kdo však nechce plati za papírové SIPO, může si doklad nechat zasílat elektronicky, a to zdarma. Na poště musíte vyplnit žádost, kde zaškrnete, že chcete Rozpis bezhotovostní platy SIPO dostávat prostřednictvím interentu na vaši e-mailovou adresu, kterou na formuláři uvedete.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení web copywritingu

  •  
    Jak strukturovat text na webové stránce.
  • Tajemství atraktivního a úderného titulku.
  • Optimalizace webového textu pro vyhledávače.

Detailní informace o školení psaní pro web »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+