Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Odbory chtějí pro OSVČ daň 1000 Kč měsíčně. Výrok jako z KLDR, tvrdí podnikatelé

Autor: www.isifa.com
Redakce

Předseda Asociace samostatných odborů navrhl, aby OSVČ platily na dani minimálně 1000 korun měsíčně. Podnikatelé označují jeho výroky za hodné pohlavárů KLDR.

Do veřejné debaty o výdajových paušálech a zdanění OSVČ se přihlásily také odbory. Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek včera navrhl na jednání s ministrem financí Andrejem Babišem, aby OSVČ platily minimální daň ve výši 1000 korun měsíčně. Podle Dufka jsou totiž plány na omezení výdajových paušálů neefektivní a netlačí OSVČ k daňové povinnost.

Čtěte také: Ministerstvo financí prozradilo, jak omezí výdajové paušály

Podnikatelé: Návrh Dufka je hodný KLDR

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com

Ilustrační obrázek.

Návrh Bohumíra Dufka jednoznačně odsoudili podnikatelé. Předseda Asociace malých a středník podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR) Karel Havlíček považuje názory Bohumíra Dufka za gottwaldovsko-paroubkovský výkřik do tmy, hodný pohlavárů Korejské lidově demokratické republiky. Vůbec nepochopil sociální úlohu živnostníků ve 21.století. Platba tisíc korun měsíčně je jakýsi marketingový pokus o zviditelnění, ale zástupcům odborů vůbec nepřísluší rovnat do řady OSVČ, komentoval Havlíček.

Havlíček naopak ocenil ministerstvo financí, které podle něj nejednalo ideologicky ale věcně. Plán ministerstva na zastropování příjmů pro 60% paušál označuje Havlíček na kompromis, na kterém se shodly všechny zainteresované strany. Nepadaly naštěstí  povrchní argumenty o sociální nespravedlnosti, neprohluboval se příkop mezi zaměstnanci a živnostníky. Nejsem nadšen z posunu stropů příjmů, ale korektně musím říci, že pro skupinu těch nejmenších podnikatelů se nic nemění, a to bylo naším cílem, dodal Havlíček.

Našli jste v článku chybu?
31. 3. 2014 10:42
lol (neregistrovaný)

zajimave nemocenskou neuznavate protoze ji plati zamestnavatel, ale odvody zamestnavatele na sp/zp si pocitate jakobyste je platil vy :)))

vite co prectete si tento clanek, kde vypocty osvc vs zamestnanec spocital nekdo kdo tomu narozdil od vas trosku rozumi a pak mudrujte.

ps: pokud vas to tak trapi, proc uz nemate zivnostak a nepredvedete nam jak je to snadny. ale chapu placena dovolena, placene svatky, placena nemocenska, dvojnasobne placene prescasy ci nocni, obedy/stravenky max za 45% nom…

28. 3. 2014 19:16
jehovista (neregistrovaný)

Za to zdimani zamestnancu ale velkym dilem mohou sami odborari. Kdyz je dneska obrovsky problem se zbavit zemestnance, tak si zamestnavatel dobre rozmysli nabirat. Penize navic od zivnostniku asi zamestnanec nijak nepociti. Jen se malicko priblizi danova zatez. Vzhledem k tomu, ze se ale stejne vsechno rozkrade, tak je uplne jedno kolik se vybere.