ODS předběhla vládu, navrhuje pracujícím důchodcům vrátit slevu na dani

ODS předložila novelu zákona, které opětovně zavádí základní slevu na dani pro pracující důchodce. Byla to ale právě ODS, která slevu zrušila.

Strana ODS předběhla vládu a předložila novelu zákona o daních z příjmů, která navrací pracujícím důchodcům základní slevu na dani. Vláda, která se k opětovnému zavedení slevy pro důchodce také zavázala, příslušný zákon ještě nepřipravila. Nicméně to byla právě ODS, která spolu s dalšími koaličními partnery zrušení slevy pro důchodce před dvěma roky prosadila.

Čtěte také: Senioři opět přerušují výplatu důchodů kvůli slevě na dani. Co na to právníci?

Sleva by se měla vrátit od roku 2015

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Pracujícím důchodcům se vráti sleva na dani.

Základní slevu na dani pro pracující důchodce zrušila od roku 2013 v rámci úsporných opatření vláda Petra Nečase (ODS). Předtím mohli důchodci slevu využívat od roku 2008. Do roku 2007 to nebylo možné, protože se vycházelo z toho, že smyslem základní slevy na dani spočívá v tom, že zabezpečuje nezdanění určitého existenčního minima, což bylo u důchodců dosaženo tím, že jim nebyl zdaňován důchod.

Pokud bude základní sleva pro důchodce opět zavedena, vyjde to státní rozpočet přibližně na 2,5 miliardy korun ročně. Autoři novely počítají s tím, že by měla začít platit už od roku 2015. Vzhledem k tomu, že znovuzavedení slevy má v programovém prohlášení i vláda, dá se očekávat, že zákon projde.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web

  •  
    Jak mít na Internetu blog.
  • Jak si založit web na Wordpressu.
  • Jak pokračovat v jeho provozování.

Detailní informace o školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+