Ohlašování živností přes internet získalo na oblibě

Systém ohlašování živnosti přes internet se zatím osvědčilo. Ve většině krajů se elektronické ohlášení živnosti dobře zaběhlo a z velké části nahradilo klasické papírové formuláře. Nejvíce elektronické ohlášení využívali živnostníci ve Zlínském kraji, kde tuto formu využilo přes 90 % z nich.

Systém elektronického ohlášení živnosti se v prvním roce existence osvědčil. Začínajícím podnikatelům výrazně šetří čas nejen při vyplňování formulářů přímo na živnostenském úřadě, ale i v kontaktu s dalšími státními institucemi. Je to ukázka úspěšného kroku k další elektronizaci veřejné správy, říká ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

Ohlásit novou živnost, či změny ve stávající lze od 1. října 2008. Na stránkách živnostenského rejstříku stačí vyplnit formulář podání a opatřit jej elektronickým podpisem. Údaje se pak pošlou na označený živnostenský úřad, který je poté elektronicky vyřídí. Automaticky navíc dojde i k přeposlání všech potřebných dat na finanční úřad, správu sociálního pojištění a zdravotní pojišťovnu. Čtěte více: Od října se dá živnost ohlásit či změnit přes internet.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+