Omezení statistických zjišťování není jednoznačně pozitivní

Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo Českému statistickému úřadu, aby z programu statistického zjišťování vypustil 15 položek. Ministerstvo tak pokračuje v plánu snižovat administrativní zátěž podnikatelů. K připomínkách k návrhu byl přizván také Svaz průmyslu a dopravy ČR, který s omezením statistických zjišťování nesouhlasí. Zveřejnil stanovisko, které k chystané redukci statistikům zaslal.

Svaz sice vítá snahy ministerstva o snižování administrativní zátěže a také snahu zefektivnit statistická zjišťování, ale jejich redukci považuje za unáhlený krok. Obává se totiž, že tak poklesne informovanost o jednotlivých průmyslových odvětvích a dojde ke ztrátě mnoha klíčových dat. To se promítne i v dokumentech jako jsou ročenky a prognózy. Svaz tvrdí, že úspora, kterou vypuštění patnácti zjišťování přinese, není adekvátní důsledku ztráty dat.

Snižování administrativní zátěže odstartovalo ministerstvo už v roce 2007. Patří také k jeho prioritám na rok 2008, o kterých business server Podnikatel.cz informoval.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Tvorba a šíření videoobsahu

  •  
    Jak vytvořit video a na co si dát pozor
  • Jak ho naplnit vhodným obsahem
  • Kam ho umístit a jak mu získat diváky

Detailní informace o školení Tvorba a šíření videoobsahu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+