Hlavní navigace

Opožděné online Vánoce

 Autor: 258398
Dana Votýpková 13. 1. 2008

Zatímco západokřesťanské Vánoce už máme dávno za sebou a pravoslavní křesťané rozbalili dárky před týdnem, některé internetové obchody se na vánoční nadílku teprve chystají. Objednané balíčky s vánočními dárky si totiž mnohde stále ještě nenašly cestu k tomu správnému vánočnímu stromečku.

Nechala jsem se zlákat online obchodem. A neměla jsem to dělat. Vidina nákupů všeho možného zboží z tepla domova , čímž se před koncem roku křižovaly mnohé online obchody, se proměnila v noční můru. A ta byla čím dál větší a hrůzostrašnější, čím blíže byly Vánoce. Věta Tak dnes už to konečně musí pošťák přivézt se u nás doma zabydlela na dlouhé týdny před Štědrým dnem. Ale zázrak se nestal a Štědrý den štědrý nebyl. Objednané vánoční dárky ležely v ten den někde ve skladech internetových obchodníků anebo se toulaly po vlastech českých v modrých dodávkách České pošty.

Pod vánočním stromečkem, zakoupeným pro jistotu osobně u hajného v sousední vesnici, skončil jediný dorazivší balíček. Byl v něm dárek pro mého syna. Král mezi traktory. John Deere. Ale ani samotný John Deere nedbal moc přísloví, že dochvilnost je výsadou králů. Nechal na sebe čekat dlouhý měsíc. Na objednávku v online obchodě dva týdny nikdo nereagoval, až po telefonické domluvě se zjistilo, že se objednávka asi někde zatoulala.

To jsem ještě netušila, že se s touláním vánočních dárků roztrhne pytel. Na těch zbylých pět dárků pro všechny členy rodiny (včetně mého dárku, protože můj muž naprosto nesnáší nakupování) čekám dodnes. Ale neztrácím naději. Možná se dočkám stejně jako moje známá, která v létě objednala přes internet sandály pro syna. Přišly až na podzim, kdy už je jednak nebylo kvůli počasí třeba a kdy už synovi stejně byly malé.

Internetové obchody zažívají v Česku zlaté časy. Češi se už nebojí kupovat zajíce v pytli, tedy něco, co si nemohou ohmatat, a klikají na nákupní koše ostošest. Já už neklikám. Smířila jsem se i s tím, že nepřispěji k rekordním tržbám internetových obchodníků, kteří měli mít během loňských Vánoc až pětimiliardový obrat. Vzhledem k tomu, že mi ještě v půlce ledna chodí z internetových obchodů e-mailem ujištění, že dodávka mých vánočních dárků je na cestě, předpokládám, že vylepším tržby online obchodníků nejspíš během letošních Velikonoc.

Každopádně na Vánoce 2007 díky zpomaleným webovým obchodům nezapomenu. A vzhledem k tomu, že zpoždění měla údajně každá desátá zásilka z internetových obchodů, asi nebudu sama. A tak zatímco jsme s mužem na Štědrý den posmutněle koukali na jedinou rozbalenou krabici pod vánočním stromkem, náš tříletý syn s Johnem Deerem v ruce byl na koni. Usoudil totiž, že to s tím jeho zlobením nebude tak špatné, když jemu Ježíšek vytoužený dárek přinesl, zatímco mámě a tátovi nepřinesl nic. A jak známo, Ježíšek nenosí nic jenom tomu, kdo zlobil.

Našli jste v článku chybu?

13. 1. 2008 11:06

Tak musím potvrdit slova autorky, že lidí s podobným osudem je více. Moje kolegyně z práce si také a to ve značném předstihu objednala vánoční dárek a když se po několikáté už těsně před Štědrým dnem dotazovala, kdy že ten dárek konečně dorazí, jí bylo nakonec řečeno, že bohužel,ale nemají ho na skladu. Je to silně nefér vůči zákazníkovi - tímto způsobem se mu zabrání v nákupu u jiného int.obchodu a mě samotnou to odradilo od nákupů přes internet a tak se nejlepší metodou pro mě stal nákup všec…

15. 1. 2008 14:59

jezevec (neregistrovaný)
ale problém špatného obchodu a nesolidního dodavatele. to je jakobyste koupila v tesku smrduté maso a řekla že už nikdy nebudete nakupovat v žádném krámě.
Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Říká amoleta - a myslí palačinka

Říká amoleta - a myslí palačinka

Vitalia.cz: I církev dnes vyrábí potraviny

I církev dnes vyrábí potraviny

Podnikatel.cz: Informovat o EET musí i e-shopy, nebo zaplatí

Informovat o EET musí i e-shopy, nebo zaplatí

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Filmbox Live pro předplatitele UPC DTH

Filmbox Live pro předplatitele UPC DTH

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Vitalia.cz: V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon