Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Operační program Praha - Adaptabilita se těší enormnímu zájmu

Včera zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo udělení dotací projektům, které žádaly finanční podporu v Operačním programu Praha – Adaptabilita. Podpora byla v rámci tohoto programu připravena pro projekty vzdělávacího a sociálního charakteru a žadatelé o prostředky projevili veliký zájem.

Zastupitelstvo hlavního města Prahy včera schválilo přidělení dotací projektů žádajících o podporu v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA). Podporovanými oblastmi byly projekty na další profesní vzdělávání, podpora vstupu na trh práce a modernizace výuky ve školách. Letos byla vyhlášena teprve první výzva k předkládání projektů z OPPA a hned se jich sešel rekordní počet, řekla náměstkyně primátora Markéta Reedová, která má evropské fondy na starosti. Z 1178 žádostí bylo vybráno 166 projektů, které si mezi sebou rozdělily 840 milionů korun.

EBF17 tip Šulák

OPPA je jedním ze dvou programů, který umožňuje čerpat finance ze strukturálních fondů EU v programovacím období 2007 – 2013. Funguje v rámci tří prioritních os, které jsou zaměřeny na rozvoj znalostní ekonomiky, podporu vstupu na trh práce a modernizaci vzdělávání. S největším zájmem se setkala osa dalšího profesního vzdělávání. Ačkoliv se jedná o projekty pro rozvoj vzdělávání zaměstnanců, při jejich výběru jsme dbali také na to, aby z nich měli užitek i běžní Pražané, vysvětlila Markéta Reedová s tím, že podporu získal například projekt pražské záchranné služby.

Druhým programem pro Prahu je Operační program Praha – Konkurenceschopnost (OPPK), který se zaměřuje na podporu dostupnosti dopravních služeb a informačních a komunikačních technologií, obnovu špatně využívaných ploch, růst efektivity využití energií a přírodních zdrojů, rozvoje vědy a výzkumu a podporu podnikatelského prostředí. Pro ten společně s OPPA chce Magistrát hlavního města prahy v příští výzvě pro předkládání projektů zúžit aktivity, na které bude moci podporu žádat. Spolu s tímto omezením chce i pozměnit pravidla hodnocení, aby se komise mohla zabývat menším počtem projektů. Čtěte více: Podnikatel – povolání, které musí mít v Evropě prestiž

Našli jste v článku chybu?