Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Optimismus občanů k otázce boje s korupcí roste

Víra občanů v boj s korupcí vzrostla. Dokazuje to průzkum společnosti GfK Czech, která od roku 1998 sleduje a vyhodnocuje vnímání korupčního klimatu v České republice. Podle posledního pravidelného výzkumu realizovaného na konci minulého roku sice nebyl výhled občanů do budoucna příliš optimistický, ale po letošních volbách je všechno jinak. Nástup nové vlády tento trend zcela obrátil.

Zásadní změna je patrná z doplňujících otázek k průzkumu z konce července tohoto roku. Téměř polovina (46 %) obyvatel je dnes přesvědčena, že stávající politická reprezentace má skutečně zájem bojovat s korupcí, sdělil Jaroslav Jíra, ředitel pro obchod a marketing GfK Czech. Dodává, že téměř třetina lidí si navíc dnes myslí, že se vládě podaří zavést účinná protikorupční opatření a citelně korupci omezit.

Našli jste v článku chybu?
17. 8. 2010 18:59
t (neregistrovaný)
Policie kvůli škrtům v rozpočtu nemá na benzin, lupiče honí na kole 7. srpna 2010 6:49 Policie má pro letošní rok o 900 milionů korun nižší rozpočet než loni. Suma se rozložila mezi jednotlivá krajská ředitelství, jejich šéfové musí ušetřit, jak umějí. Jedním z důsledků je například to, že policisté jezdí k případům na kole. Jednoduše proto, že nemají na benzín. Před dvěma týdny se zloději dvakrát za sebou pokusili vloupat do informačního centra na zámku Lednice. Jeho provozovatelka Michaela C…