MPO vyyhlásilo nové programy podpory podnikání

S příchodem nového roku se v rámci Operačního programu Podnikání a inovace otevírají další příležitosti podpory podnikatelských aktivit. Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes vyhlásilo další kolo výzev, tentokrát pro programy Školící střediska, ICT a strategické služby, Nemovitosti, Inovace a Potenciál.

Program Školící střediska je zaměřen na investice do infrastruktury pro rozvoj lidských zdrojů v podnicích a také v institucích, které poskytují služby pro podnikatelské subjekty v oblasti dalšího profesního vzdělávání. Dotace v rámci programu ICT a strategické služby budou směřovat firmám, které vyvíjejí a nabízejí nové softwarové produkty a řešení nebo provádí návrh a implementaci nových softwarových aplikací.

Program nemovitosti je zaměřen na podporu vzniku a rozvoje podnikatelských nemovitostí a související infrastruktury, a to včetně kontaminovaných ploch a v zanedbaných objektech, tzv. brownfields. Cílem programu Inovace je stimulovat a zvýšit inovační aktivitu malých a středních podniků, ale i velkých podniků v oblasti výroby i služeb. Program Potenciál je zaměřený na posílení vývojových kapacit podniků (zejména malých a středních firem) a posílení spolupráce podniků s výzkumnými a vývojovými institucemi.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+