Počet virtuálních kanceláří stále roste

Stále více podnikatelů upřednostňuje práci z domova. Pro sídlo své firmy pak volí tzv. virtuální kancelář. Tuto službu využívá více než 20 tisíc podnikatelů převážně ve větších městech. Oproti loňsku vzrostl počet uživatelů těchto kanceláří o 10 %. Další nárůst se vzhledem ke stálému vývoji moderních technologií očekává. Nejvíce virtuálních sídel je soustředěno v Praze, Ostravě a Brně.

Mnoho profesí, jako jsou poradci, projektanti či webdesigneři, nepotřebuje ke své činnosti klasickou kamennou kancelář. Pracovat mohou v pohodlí z domova díky chytrým telefonům a rychlému připojení na internet. Na pracovní schůzky postačí kavárny s připojením na internet. Pro podnikání pak řada z nich upřednostní sídlo v lukrativní lokalitě. Ceny virtuálních kanceláří v krajských městech začínají na stokorunových částkách. Centrum hlavního města je o něco dražší, ale přesto je to pouze zlomek toho, co by podnikatelé dali za klasickou kancelář, uvádí Jana Babůrková ze společnosti SMART Office. Virtuální kanceláře v současné době nabízí také společnost Office House, ACTAM, Comeflex Consulting a další. Čtěte také: Jak na virtuální kanceláře

Další výhodou je frekvence daňových kontrol. Ve velkých městech je samozřejmě mnohem nižší než jinde. Nejmenší pravděpodobnost je v Praze, ale podobně jsou na tom i další města, například Hradec Králové či Pardubice. Společnosti zajišťující virtuální kanceláře poskytují často i administrativní zázemí a další služby.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 10. 2012 1:12

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Práce s leady v digitálním prostředí

  •  
    Jaké online kanály používat pro získání leadu
  • Jakým způsobem pracovat s leady
  • Jak vyhodnocovat a optimalizovat efektivitu

Detailní informace o školení Práce s leady v digitálním prostředí »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+