Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Podívejte se, jak bude vypadat balíkomat, nová služba České pošty

Redakce

Česká pošta chce od nového roku spustit nový systém vyzvedávání balíků. Nově půjde zásilky vyzvednout v tzv. balíkomatech. Podívejte se, jak budou vypadat.

Nechce se vám na poštu pro balík nebo si pro něj prostě nestíháte dojít v otevírací době? Stačí si objednat vaši zásilku do nejbližšího automatu na balíku, kde ho můžete vyzvednout 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Fikce? Od nového roku zřejmě realita. Právě od začátku roku 2013 chce totiž Česká pošta spustit novou službu, tzv. balíkomaty. Podobný systém už funguje v některých evropských zemích.

Podle pošty budou mít balíkomaty jednoduché a rychlé ovládaní a umožní i výběr zásilky na dobírku. Zákazník si objedná (například v online obchodu) zboží, které si nechá zaslat do jím vybraného balíkomatu. Jakmile balík do automatu dorazí, přijde zákazníkovi SMS o uložení zásilky. V SMS rovněž dostane PIN kód a případně bude uvedena i výše dobírky, kterou má doplatit. A pak už stačí jen, aby zákazník dojel k balíkomatu, zadal PIN kód, případně zaplatil dobírku a poté se mu otevře příslušná přihrádka, ze které si zásilku si vyzvedne, doplnila Marta Selicharová, mluvčí České pošty. Jak bude systém vypadat v praxi, si můžete vyzkoušet od tohoto týdne do 3. srpna na hlavní pražské poště v Jindřišské ulici, a to ve všední dny od 10 do 19 hodin.

Čtěte také: Zhoršila se Česká pošta při doručování balíků, či nikoli?

Do konce roku 2014 má být 150 balíkomatů

Česká pošta již vypsala na nákup, údržbu a servis balíkomatů veřejnou zakázku, jejíž vítěz by měl být znám na podzim letošního roku. Předpokládaná hodnota zakázky činí takřka půl miliardy korun a pošta už obdržela tři nabídky do soutěže.

Už na začátku roku 2013 chce Česká pošta umístit prvních deset balíkomatů. Budou k dispozici třeba v Praze či Českých Budějovicích. Do konce roku 2014 plánuje pošta zprovoznit celkem až 150 balíkomatů po celé republice. Půjde zejména o krajská a okresní města, kde budou balíkomaty umístěny v místech s vysokou kumulací obyvatel. Podle výzkumu, který si nechala Česká pošta zpracovat, považují zákazníci za ideální umístění balíkomatů v nákupních centrech, před poštou či u nádraží, uzavřela Marta Selicharová.

Našli jste v článku chybu?
26. 7. 2012 10:01
balador81 (neregistrovaný)

vidim za tim pouze usporu pracovniku posty, rozhodne to neni customer centric sluzba, selfservice neni nutne vymyslet, staci poslat nekoho do Danska at se podivaji jak funguje selfservice posta

optimista v lepsi sluzby

25. 7. 2012 21:27
Mirek (neregistrovaný)

kdyby raději zamakali na současných službách a dohnali konkurenci...