Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Podívejte se, jak vypadá schránka, kde můžete oznámit korupci

Autor: Ministerstvo financí, podle licence: Public domain
Redakce

Ministerstvo financí instalovalo ve své budově schránku, kam mohou lidé dávat podněty o korupčním jednání na ministerstvu.

Pokud víte o korupci, můžete to oznámit ministerstvu financí. Ministerstvo totiž před několika dny instalovalo ve své budově v Letenské ulici schránku pro příjem podnětů poukazujících na korupční jednání. Schránka se nachází ve vstupní hale budovy ministerstva a je přístupná veřejnosti bez omezení.

Ministerstvo nabízí zachování anonymity

Chceme minimalizovat jakékoliv možné korupční jednání na Ministerstvu financí a tato schránka k tomu může přispět. Boj proti korupci je jednou z našich priorit. Rádi bychom do něj prostřednictvím této schránky zapojili i širší veřejnost, komentoval ministr financí Andrej Babiš.

Přijatá upozornění vyhodnotí a následně prošetří pracovníci oddělení Inspekce ministerstva financí a případně Policie ČR. Jestliže autoři podnětu požádají o zachování anonymity, bude jim vyhověno.

Našli jste v článku chybu?
9. 5. 2014 14:59
Pilsner (neregistrovaný)

Připomíná to korporátní blackboxy, které manageři instalují, aby do nich mohli nespokojení zaměstnanci anonymně házet připomínky a upozornění. Vedení si potom vybere ty pro ně nejméně škodlivé a ty poté veřejně zodpoví aby to vypadalo, že se pracuje na zlepšování. Skutečné problémy se pochopitelně ututlají, protože se často týkají těch, co nechali tyhle schránky instalovat nebo těch, co vedení kryje. Běžná praxe velkých společností v ČR.