Podmínky pro podnikání v oblasti bezpečnostních služeb budou přísnější

Novelizovaný živnostenský zákon je ještě stále poměrně žhavou novinkou a už Senátem prošla jeho novelizace. Týká se konkrétně provozování soukromých bezpečnostních služeb, a to v souvislosti s Reformou policie ČR.

Soukromé bezpečnostní služby je možné provozovat jako koncesované živnosti ostraha majetku a osob a služby soukromých detektivů a poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob. Žádná jiná právní regulace soukromých bezpečnostních služeb neexistuje. Je-li záměrem Reformy Policie ČR hlubší zapojení i soukromého sektoru včetně soukromých bezpečnostních služeb do ochrany veřejného pořádku a bezpečnosti, je nezbytné určitým způsobem zpřísnit jejich právní regulaci. Z těchto důvodů schválený návrh zákona zavádí nově podmínky bezúhonnosti, zdravotní a odborné způsobilosti osob vykonávajících tyto činnosti, vysvětluje Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí Ministerstva vnitra České republiky.

Ministerstvo zpřísnění podmínek ospravedlňuje tím, že se jedná o činnost, která ovlivňuje právní poměry třetích osob a zasahuje i do osobních práv a svobod občanů. Je nezbytné, aby takové činnosti vykonávali zaměstnanci odborně a zdravotně způsobilí, s vyšší úrovní obecného právního vědomí, znalí postupů při jednání s fyzickými osobami, kteří jsou schopni zvládat případné stresové stavy a fyzicky jsou schopni vydržet zvýšenou námahu při výkonu služby, tlumočí stanovisko ministerstva Malíková.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Jak nastavit firemní značku a řídit ji v onlinu

  •  
    Jak si nastavit značku sami
  • Jak značku na internetu řídit
  • Jak značku dostat lidem pod kůži

Detailní informace o školení Jak nastavit firemní značku a řídit ji v onlinu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+