Podnikatelé vyzvali ministerstvo k přehodnocení Programu „Zelená úsporám“

Až 25 miliard korun do roku 2012 je k dispozici v programu Zelená úsporám. Ten podporuje instalace vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investice do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. Zaměřuje se na zateplování rodinných domů a nepanelových bytových domů.

Jak uvedla ve svém prohlášení Unie malých a středních podniků ČR, domácnosti nejsou schopny plnit přísně nastavené podmínky tohoto programu, proto je zájem o tento program také nízký. Ty domácnosti, které mají dostatek peněz, tuto možnost již dávno využily a ty, které nedisponují dostatečnými finančními prostředky, nejsou schopny investovat tolik, kolik v současnosti podmínky programu požadují, varoval předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

Ten zároveň upozornil, že ministerstvo životního prostředí udělalo obrovskou velkou chybu, když vyřadilo podnikový sektor z tohoto programu. Vyzýváme proto ministerstvo, aby tento svůj záměr co nejdříve přehodnotilo a významnou část těchto finančních prostředků přesunulo do tuzemského průmyslu, kde je větší kapacita maximálně využít potenciál těchto financí, doplnil David Šeich.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení e-mail marketingu

  •  
    Jak získat e-mailové kontakty
  • Jak udělat e-mailing více relevantní
  • Jak zavést automatizované kampaně

Detailní informace o školení e-mailingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+