Hlavní navigace

Pokud neprojde #EET a spol., nezbude než navyšovat daně, pohrozil Babiš

Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Daniel Morávek

Jestliže neprojdou opatření proti daňovým únikům, budou se muset podle Andreje Babiše zvyšovat daně. Opozice odvětila, že se nenechá vydírat.

Jestliže se nepodaří schválit elektronickou evidenci tržeb (EET) a další návrhy ministerstva financí mířící proti daňovým únikům, budou se zvyšovat daně. Na dnešním kongresu restaurací a hoteliérů Horeka 112 tím podle serveru Financninoviny.cz pohrozil ministr financí Andrej Babiš.

Bez opatření proti únikům vyšší daně

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Andrej Babiš pohrozil, že zvýší daně.

Pokud se neschválí EET a další opatření proti daňovým únikům, hodlá ministerstvo financí zvýšit daně. Chtěl bych perspektivně snižovat daně. Pokud je budou všichni platit, tak je prostor pro jejich snižování… Pokud se to vše (opatření proti únikům) nepodaří, tak nám nezbude než navyšovat daně, uvedl dnes Andrej Babiš.

Už včera Babiš na 10. ročníku SME Fora, konferenci pro malé a střední podniky, sdělil, že se EET určitě nestihne od ledna příštího roku. Aktuálně ministerstvo financí počítá s tím, že EET spustí v polovině února. Na dotaz moderátora Karla Havlíčka, šéfa Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, zda stále platí dohoda ohledně toho, že se EET nedotkne řemeslníků a dalších drobných živnostníků, Babiš odvětil: Za mě to platí, o EET teď ale bude rozhodovat vláda.

Čtěte také: #EET ještě nebyla schválena a už se posouvá termín jejího spuštění

Kalousek: Babiš už zvýšil daně třikrát

Proti dnešnímu prohlášení ministra financí už vystoupila opozice. Miroslav Kalousek z TOP 09 na svém facebookovém profilu uvedl, že Babiš zvýšil plíživě živnostníkům daně už třikrát. Nyní vyhrožuje, že když mu nedovolíme likvidaci desetitisíců z nich jeho elektronickou evidencí tržeb, zvýší jim daně počtvrté. Vydírat se nedáme. Už jenom proto, že je zcela zřejmé, že pan velkopodnikatel chce zlikvidovat všechny malé podnikatele a obchodovat pouze se sobě rovnými ( jak majetkem, tak morálkou), napsal Kalousek.

Našli jste v článku chybu?
28. 5. 2015 7:30
buko1 (neregistrovaný)

V tej ČR musí byť riadny bordel.... Ak opozičný politik tvrdí, že zavedenie elektronickej evidencie tržieb položí desaťtisíce malých podnikateľov, tak nechápem na čo títo ľudia podnikajú.... Funguje to v Chorvátsku, registračné pokladnice fungujú už pekných pár orkov v SR (a dnes už dokonca aj online napojené na daňové úrady) a masívny úbytok malých podnikateľov nezaznamenal ani jeden štát. Poctivých podnikateľov takéto veci odstrašiť nemôžu, väčšinou sa ozývajú len tí, čo kradli. Náklady na nov…

30. 5. 2015 21:44
Luděk (neregistrovaný)

přežívám,jak říkáte jen z ruky do úst, ale přeci vydělám o něco více než skončit na pracáku.A myslíte, že v 55 letech ještě seženu práci.Zkoušel jsem to a zkouším už dost dlouho.A ono nic.