Hlavní navigace

Pošta zkouší doručování balíků ještě v den podání

Balík doručený Českou poštou ten samý den, kdy byl podán? Brzy půjde možná o standard. Česká pošta totiž tento týden spustila pilotní projekt doručení zásilky v den jejího podání. Prozatím šest pražských pošt tak umožňuje expresní dodání cenného balíku do 10 tisíc korun. Podmínkou je, aby balík odesílat podal do 10 hodin. Expresní dodání nabízí pošty v Hybernské, Jindřišské, Hábově a Kafkově ulici. Dále pak tuto možnost poskytuje též pošta v ulici Na strži a na Sofijském náměstí.

Česká pošta neustále zkvalitňuje služby pro zákazníky, a jak ukázal pilotní projekt odpoledního doručování, jdeme správným směrem. Za první dny provozu nového pilotu jsme zjistili, že úspěšnost dodání těchto zásilek je vyšší než 70 procent, uvedla generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá.

V průběhu ledna 2011 chce pošta možnost doručování v den podání rozšířit do všech krajských měst a rovněž se chystá zvýšení počtu podacích pošt v Praze. Česká pošta do budoucna počítá i s přímým zajištěním svozu z adresy podavatele. Čtěte také: Na přepravě zboží z e-shopu můžete ušetřit až desítky procent

Našli jste v článku chybu?
20. 12. 2010 8:04
Martin (neregistrovaný)
Bohatě by mi stačilo, když by ČP dodržovala, co hlásá. Momentálně čekám na balík z Brna, který byl podán 13.12. Vím, že jsou vánoce, ale 7 dní je moc i na vánoce.
19. 12. 2010 19:32
Ondra (neregistrovaný)
To je zajímavé. Již před třemi roky se mi stalo, že v jeden den jsem podal balík a druhý den se mi vrátil jako nepřevzatý. Když jsem to reklamoval, neuspěl jsem. Zajímavé, že?