Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Potravinářská inspekce našla falšované pokrmy na DameJidlo.cz

Michael Hovorka

Státní potravinářská a zemědělská inspekce se podívala na zoubek nabídce, která je dostupná přes web DameJidlo.cz, a našla hned dva prohřešky, falšované pokrmy.

Oba případy se týkaly pražské provozovny společného stravování „Restaurace Kebab Atlas Montes“.

Jednalo se konkrétně o pokrmy Doner Kebab Atlas /jen maso/ telecí maso a Pizza Atlas Montes s kebabem z telecího masa, které měly dle nabídky obsahovat telecí maso. 

Jak zjistila Státní a potravinářská inspekce (SZPI), pokrmy byly vyrobeny ze suroviny, která obsahovala pouze 15 % telecího masa. Zbytek tvořilo krůtí maso (30 %), hovězí maso (20 %), kuřecí maso (8 %) a telecí tuk (15 %). 

Podle informací serveru Podnikatel.cz již falšované pokrmy v nabídce na DameJidlo.cz nejsou, menu restaurace s průměrným hodnocením 85 % však web dál prezentuje


Zdroj: DámeJídlo.cz

Inspekce již s provozovatelem restaurace zahájila správní řízení, ve kterém mu stanoví pokutu. Portálu DámeJídlo se však výsledky kontrol nijak nedotknou: Provedená kontrola nemá na provozovatele webu DameJidlo.cz žádný vliv, není za nabídku restaurací zodpovědný. Pokuta v tomto případě udělena nebude, potvrdil serveru Podnikatel.cz Radoslav Pospíchal, mluvčí SZPI. 

Našli jste v článku chybu?
20. 10. 2016 16:02
El Carlos (neregistrovaný)

Sám nějak nechápu, jakou spojitost to má s Dámejídlo.cz. To rovnou autor mohl zmínit, že pokutu nedostane ani magistrát hlavního města, ačkoliv je restaurace umístěná na území Prahy.

21. 10. 2016 18:42
Michal Kubeček (neregistrovaný)

A to, že z bratrské Lupy na tento článek vede odkaz s textem "DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo.", je podle vás také naprosto v pořádku?