Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Pozor na falešné antiviry, jejich počet exponenciálně roste

Množství falešných antivirů a antispywarových programů se za poslední rok více než zdvojnásobilo. Například ve Spojených státech se s tímto problémem setkalo necelých 70 000 uživatelů. Za poslední dva roky vzrostl počet těchto podvodných programů dokonce o 660 %. Odborníci upozorňují, že jde o výhodný byznys, na kterém se dají vydělat stamiliony dolarů.

Jistá podvodná společnost známá pod názvem Innovative Marketing dokázala takto za jediný rok odhadem získat až 180 milionů dolarů Její falešný bezpečnostní software si zakoupilo více než 4 miliony uživatelů, kteří předpokládali, že jde o legitimní aplikaci, uvedl bezpečnostní výzkumník Francois Paget z laboratoří McAfee Labs.

Falešné antiviry a antispyware fungují tak, že pomocí smyšlených oznámení varují uživatele před infekcí počítače a nabádají ho k zakoupení bezpečnostního softwaru. Pokud tak uživatel opravdu učiní, získají podvodníci navíc informace o platební kartě či přístup do počítače.

Našli jste v článku chybu?
22. 3. 2010 12:24
lojza (neregistrovaný)
jen ověřený software a stahuju jej pro jistotu pouze ze stránek výrobců nebo ověřených serverů typu www.download.com. Mezi ty nejlepší antiviry patří určitě avast! potom AVG a ESET. Avast a AVG mají tu výhodu, že jsou pro domácí uživatele zdarma. A avast! má oproti AVG tu výhodu, že běží i na horších počítačích, aniž by zabíral celý procesor, jak se mi to stalo s AVG.