Prací v důchodovém věku lze čelit stárnutí evropské populace

Jednou z možností, jak se vyrovnat se stárnutím populace v Evropské unii, je podle Evropské komise podpora práce ve stáří. Zaměstnáváním starších pracovníků se zabývalo Druhé evropské demografické fórum, které se konalo 24. a 25. listopadu v Bruselu. Tématem fóra byla společnost s lepšími podmínkami pro rodiny a starší lidi. Fórum otevíral Vladimír Špidla, komisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti, za Českou republiku se ho zúčastnil Michal SedláčekMinisterstva práce a sociálních věcí.

Podle Evropské komise musí starší pracovníci v zemích Evropské unie překonávat různé legislativní překážky, dokonce i zákazy práce pokud pobírají důchod. Čtěte více: I v důchodovém věku můžete bez obav podnikat 

Přitom podle průzkumů chce v důchodovém věku pracovat každý druhý Evropan či Evropanka. Předpokládá se přitom, že počet lidí mezi 20 až 59 lety (tedy v produktivním věku) začne do šesti let klesat skoro o 1,5 milionu lidí ročně.

V 90. letech 20. století byl populární předčasný důchod. V roce 2007 bylo zaměstnáno v 60 letech ještě 50 % mužů a 30 % žen, což je o 10 % více než v roce 2000, upozorňuje však Portál veřejné správy ČR na jeden ze závěrů nového evropského Demografického reportu zveřejněného Evropskou komisí 21. listopadu.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo pro e-shopy

  •  
    Jak provozovat e-shop v souladu se zákonem.
  • Jak přistupovat k vrácení zboží a spory se spotřebiteli.
  • Jak v souladu s právem marketovat e-shop.

Detailní informace o školení Právo pro e-shopy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+