Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Právo: Odbory s protikrizovým plánem nesouhlasí

Národní protikrizový plán vypracovaný vládou počítá s dvouprocentním poklesem HDP. Hlasování senátu dopadlo ve prospěch protikrizového opatření 43 hlasy ze 73 přítomných členů horní komory. Informuje dnes Právo.

S protikrizovým plánem naopak nesouhlasí odbory. Propad HDP bude podstatně větší a bude se pohybovat kolem pěti procent, sděluje v Právu MILAN ŠTĚCH místopředseda Senátu a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů. Podle něj je to pokus, který jde špatným směrem. Odborářům se nelíbí snížení odvodů na sociální pojištění. V důvodové zprávě k navrhovanému opatření se odhaduje úhrn uplatněných slev v roce 2009 na úrovni 17 až 19 mld. Kč. Nevytvoří se podle našeho názoru ani jedno pracovní místo, dodává Štěch.

Štěch podle Práva nesouhlasí ani se schváleným odpočtem DPH při nákupu nového automobilu. Odpočet DPH je pouze pro podnikatele, zatímco šrotovné by využili všichni občané.

Našli jste v článku chybu?
29. 3. 2009 13:57
vokmil (neregistrovaný)
Souhlasím s tímto názorem a osobně si myslím že i šrotovné je na nic. Podpoří zase jen určitou skupinu lidí - ty kteří mají zájem v současné době investovat do auta a výrobce a prodejce aut.Co ale lidi kteří x měsíců nedostaly mzdu a řeší existenční otázku - těm to práci ani jiný prospěch určitě nepřinese.