Pražská burza prolomila po necelém roce hranici 1000 bodů

Pražská burza se dnes po devíti měsících opět dostala přes „magickou“ hranici 1000 bodů. Těsně před desátou hodinou hlavní index PX vzrostl na 1001,2 bodu a dosáhl tak hranice, na které pražská burza nebyla od loňského října.

Největší zisky měly dopoledne akcie těžební firmy NWR, jejichž cena se zvýšila o 2,31 procenta na 111,72 koruny. Rostly též akcie mediální skupiny CME, ty zpevnily o 1,77 procenta na 395,90 koruny.

Klesaly naopak akcie Unipetrolu, které se propadly o procento na 116,35 korun. Unipetrol totiž zveřejnil odhady vybraných provozních a finančních ukazatelů za druhé čtvrtletí. Prodej rafinérských produktů poklesl jak mezikvartálně, tak meziročně.

Negativně bude na výkonnost působit i silnější koruna. V petrochemii došlo k meziročnímu propadu produkce o 16% (na 437 tis.tun). Marže z olefinů i polyolefinů byly stále slabé. Zveřejněná provozní data jsou však slabá a očekáváme, že by na to dnes akcie Unipetrolu měly reagovat poklesem, komentoval analytik společnosti Atlantik FT Milan Vaníček.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+