Hlavní navigace

Zkoumáme Skandinávii: pražský Los v Oslu umí šťavnaté maso

 Autor: 457853
Gabriela Klimánková

V rámci průzkumu skandinávské kuchyně se Gurmán tentokrát vydal do restaurace, o jejímž stylu vypovídá již samotný originální název. O kvalitě ostatních služeb hosta už přesvědčí příjemný zážitek u samotného jídla.

Restauraci Los v Oslu nemusíte hledat nijak složitě. Třetí ulice vpravo od zastávky Jiřího z Poděbrad je ta správná adresa. Za dveřmi se hostů ujímá milá obsluha, která je zavede až ke stolu, kde pro dokreslení atmosféry zapálí svíčku. A že je na co se dívat. Prostředí restaurace působí velmi útulně. Nábytek a obložení ze dřeva odstínu třešně dolaďují červené doplňky a do uší se line tichá, ale zajímavá hudba. Pak chybí už jen krok k tomu představit si za okny sněhovou vánici chladného severského Norska.

Restaurace: Los v Oslu
Lokace: Perunova 17, Praha 3
Typ:Skandinávská kuchyně

Fanoušci zdravějších jídel zastoupených rybím masem a mořskými plody si tuto restauraci jistě zamilují. Právě část jídelního lístku zaměřená na ryby a jiné mořské živočichy skýtá široký výběr, na který jen tak někde nenarazí. Stále však zbývá spousta prostoru i pro žaludky, které holdují spíše masu tmavému. Bohatý vinný lístek řazený dle jednotlivých vinic pak zážitek ze severské bašty jen dotvoří. Ale pozor, los se zde neservíruje.

Objednávka

  • 100 g Tartar z lososa 119 Kč
  • 200 g Norský rybí kastrůlek 198 Kč
  • 200 g Vepřová panenka plněná slaninou a sýrem 195 Kč
  • Šťouchané brambory s restovanou cibulkou 38 Kč
  • Smažená zmrzlina s borůvkovou polevou 95 Kč
  • 0,25 perlivá voda 28 Kč

Z ochutnávky přišel na řadu nejdříve lososový tataráček. Pohled, který napovídal, že jídlo bude báječné, opravdu nelhal. Lehká a svěží chuť na jemno připraveného lososa přinutí každého chtít věřit tomu, že ryby jsou opravdu velice zdravé. Předkrm se podává s křupavými rozpečenými toasty.

Gurmán - Los v Oslu 1

Norský kastrůlek, který představuje grilované kousky tresky a lososa s tomatovou rýží a zapečeným sýrem navrchu, dozásobí hosty restaurace jódem na dlouhou dobu dopředu. Jedná se o lehčí jídlo s nasládlou chutí, kterou mu dodají zapečená rajčata a rajčatová rýže. Pro výraznou chuť a vůni rybího masa je však vhodné tento pokrm doporučit těm, kteří mají ryby opravdu rádi.

Gurmán - Los v Oslu 3

O tom, že si na své přijdou i vyznavači těžšího tmavého masa, přesvědčila vepřová panenka. Nejprve se zdálo, že slaniny a sýra je v pokrmu příliš málo, brzy ale návštěvník jistě obrátí s tím, že chuť masa je tak dobrá, že dalších ingrediencí netřeba, takže čím méně, tím lépe. Domněnka je zcela oprávněná, neboť maso bylo krásně šťavnaté a měkké a dobře kořeněné pepřovým přelivem. Šťouchané brambory, které zde servírují ve stylu úhledné „bábovičky“, měly chuť jemnější. Restovaná cibulka prokáže žádoucí službu a dojem trošku zvýrazní.

Gurmán - Los v Oslu 2

Smažená zmrzlina možná v hostech restaurace vzbudí otázku, jak se kuchař s touto schizofrenní pochoutkou popere. Nakonec očividně dobře, neboť dobrá vanilková zmrzlina poctivé chuti drží na talíři svůj tvar díky měkké a sladké krustičce. Dezert, který svou roli sladké tečky splní na jedničku, je dozdoben šlehačkou s ořechy.

Gurmán - Los v Oslu 4

Obsluha a služby

Obsluha v restauraci je hbitá a velice příjemná. Zajímá se o pohodlí hosta a svým úsměvem ho vyloudí i na jeho tváři. V dolní části restaurace je tzv. Belgický klub s nabídkou 25 belgických piv. Pět druhů se točí z pípy, ostatní na hosty čekají v lahvích. Do budoucna plánuje restaurace rozšířit tento výběr na 40 druhů, čímž svůj sortiment zařadí na post toho největšího v celých Čechách. Spodní prostory mají vlastní bar a stejně oku lahodící prostředí jako ty vrchní. Jsou proto ideálním místem pro soukromé akce, oslavy a jiná setkání pro větší počet účastníků.

Restauraci můžete navštívit ve všední dny od 11:30 do jedné v noci. V sobotu je otevírací doba až od jedné hodiny po poledni a v neděli se zase zavírá s úderem půlnoci. Pokud tento nadšený popis interiéru nepřesvědčil některé nevěřící Tomáše, je možné jej posoudit prostřednictvím virtuální prohlídky umístěné na webových stránkách restaurace. Workoholici zase jistě ocení free WiFi připojení.

Hodnocení

Tato návštěva v sobě snoubila všechny příjemné vlastnosti gurmánského testování. Dobré a hezky servírované jídlo za přijatelné ceny, pěkné prostředí, klidná atmosféra a milá ochotná obsluha si zaslouží, abychom za Gurmána Losu v Oslu udělili všech pět hvězdiček.

Pět hvězdiček

– maximální počet hvězdiček, který mohou hodnotitelé udělit. Vyjadřuje, že restauraci/kavárně nelze s ohledem na její kategorii nic zásadnějšího vytknout. Další kritéria při hodnocení

tip

Doporučujeme

V hodnocení Gurmána je nejvyšší meta, které mohou restaurace a kavárny dosáhnout, pět hvězdiček. Co jiného tedy doporučit, než právě pětihvězdičkové restaurace a kavárny. Přejít na seznam pětihvězdičkových restaurací a kaváren

Gurmán - hodnocení 5
Našli jste v článku chybu?

16. 7. 2009 10:45

Petula (neregistrovaný)
urcite pujdu do Losa z Osla a do Lehke hlavy.
DigiZone.cz: Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

DigiZone.cz: V Plzni odstartovalo Radio 1

V Plzni odstartovalo Radio 1

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Flix TV: dva set-top boxy za korunu

Flix TV: dva set-top boxy za korunu

Vitalia.cz: Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Root.cz: Certifikáty zadarmo jsou horší než za peníze?

Certifikáty zadarmo jsou horší než za peníze?

Měšec.cz: Komu musí od ledna zvýšit mzdu?

Komu musí od ledna zvýšit mzdu?

DigiZone.cz: „Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

„Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Típněte to! Kde všude si už nezakouříte?

Típněte to! Kde všude si už nezakouříte?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

Lupa.cz: Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět