Přijetí eura Česku pomůže, tvrdí německé firmy působí v tuzemsku

Německé firmy působící u nás chtějí, aby se v Česku co nejrychleji zavedla jednotná evropské měna. Pro přijetí eura se vyslovilo 90 % z nich. Zároveň se německé společnosti domnívají, že euro by Česku pomohlo udržet zájem zahraničních investorů. Vyplynulo to z průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) mezi německými podniky v Česku.

Za hlavní důvod přijetí eura firmy označují výkyvy kurzu koruny, které jim ztěžují spolehlivé finanční plánování. Země jako Česká republika, jejíž ekonomika tolik závisí na exportu a kde navíc dvě třetiny exportu směřují do eurozóny, si nemůže dovolit takové kolísání směnného kurzu, tvrdí Bernard Bauer, výkonný člen představenstva ČNOP­K.

Podle Bauera by zavedení eura mělo být v Česku důležitým cílem. Jestli si prý chce Česká republika udržet atraktivitu pro investory, měla by jednotnou evropskou měnu přijmout. Průzkum ukázal, že pozice Česka na prvním místě ve střední a východní Evropě je bohužel značně ohrožena. Německé podniky plánují dlouhodobě a právě pro investiční rozhodnutí, která mají být uskutečněna nyní nebo v příštím či přespříštím roce, by jasný plán zavedení eura znamenal velké plus, dodal Bauer. Čtěte více: Pavel Sobíšek: Bez eura se Česko ocitne na chvostu střední Evropy.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Jak nastavit firemní značku a řídit ji v onlinu

  •  
    Jak si nastavit značku sami
  • Jak značku na internetu řídit
  • Jak značku dostat lidem pod kůži

Detailní informace o školení Jak nastavit firemní značku a řídit ji v onlinu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+