Připravme podnikatele Bakalu o majetek, žádají poslanci v novém návrhu zákona

Za účelem zmírnit křivdy v souvislosti s případem OKD navrhují poslanci Úsvitu znárodnit majetek podnikatele Zdeňka Bakaly. Tomu chtějí sebrat i vydavatelství.

Sedm poslanců Úsvitu již poslalo návrh zákona k projednání do poslanecké sněmovny. 

Návrh je velmi jednoduchý, jeho účelem je znárodnit majetek podnikatele Zdeňka Bakaly. Podle Úsvitu musí pykat za křivdy, ke kterým došlo v důsledku pletich dne 16. září 2004 při privatizaci podílu České republiky na podniku Ostravsko- karvinské doly, kde byl podle poslanců zřejmě zpronevěřen státní majetek v celkové hodnotě přes 20 miliard korun.

Vzhledem k tomu, že státní zástupci byli bez ospravedlnitelného důvodu dlouhodobě nečinní a Zdeňka Bakalu neobžalovali, nezbývá než tento protiprávní stav napravit zákonodárcem, píše se v návrhu zákona. 

Seberemu vilu a vydavatelství, navrhují poslanci

Poslanci chtějí Bakalovi sebrat veškeré nemovitý a movitý majetek a podíl v obchodních společnostech, především pak ve společnosti Economia (vydává deník Hospodářské noviny a provozuje server Aktuálně.cz nebo iHNed.cz) a společnosti BM Management. 

Zdeněk Bakala by měl podle Úsvitu také přijít o vilu v obci Modrava. Majetek by měl přejít na úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jeho výši by vymezil finanční úřad pro Moravskoslezský kraj v Ostravě.

O návrhu budou nyní jednat poslanci. Pokud přes ně projde, půjde ke schvalování do senátu a následně k podpisu prezidenta Miloše Zemana, který již dříve sám prohlásil, že kvůli OKD by měl majetek podnikatele Zdeňka Bakaly státu propadnout. 

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 9. 2016 15:40

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+