Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Příští rok bude pro důchodce o více jak dvě stovky bohatší

Autor: 258398
Redakce

Od roku 2015 se penze zvýší až o 205 korun. A růst by měly jako před rokem 2012. O inflaci a o třetinu růstu reálných mezd. Shodla se vláda.

Na mimořádném zvýšení důchodů od příštího roku se shodla koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Shodu našli také v následném růstu penzí. Vrátí se tak k pravidlům platným do roku 2012, kdy důchody rostly o inflaci a o třetinu růstu reálných mezd.

Čtěte také: Jaký důchod byste si představovali? Výzkumy tvrdí, že vlastně velmi skromný


Autor: 258398

Důchody by měly růst jako před rokem 2012.

Vláda návrh schválila v souladu s koaliční smlouvou. Nově se penze budou valorizovat o celou inflaci a třetinu růstu reálných mezd. V roce 2015 bude mimořádná valorizace o něco vyšší, v průměru v příštím roce penze vzrostou o 205 korun, potvrdil pro server Idnes.cz premiér Bohuslav Sobotka.

Čtěte také: Týká se vás v tomto roce starobní důchod? Víme, jak o něj zažádat

S návrhem na zvýšení penzí přišla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. Ta valorizaci důchodů považuje za nutný krok. Podle jejích slov se velké množství seniorů pohybuje na hranici existenční krize, a to by se mělo změnit. Senioři jsou skupina, která je úplně nejvíc ohrožena chudobou. Jsou jedna skupina, která je nesmírně zranitelná a zaslouží si, aby žili lepší život, dodává.

Čtěte také: Senioři si budou moc o svátcích vyhodit z kopýtka

Našli jste v článku chybu?
10. 4. 2014 14:18
jehovista (neregistrovaný)

Hlavne je to uplnej bullshit. Duchodci jsou ohrozeni snad nejmin. O prijem prijit nemuzou a +/- par stovek vedi uplne presne co si muzou dovolit. Mohou tedy snadno planovat sve vydaje a kdyz treba neutahnou naklady na dum, tak ho mohou prodat a prestehovat se jinam. Duchodce co cely zivot pracoval ma dnes duchod jedenact tisic, ve dvou je to pres 20. To je vic nez maji mnohe rodiny, ktere jeste navic zivi deti a mohou kdykoliv o praci prijit. Nerikam ze duchody jsou vysoke, ale kdyz nekdo tvrdi …

9. 4. 2014 17:47
Návštěvník (neregistrovaný)

Citace : "Senioři jsou skupina, která je úplně nejvíc ohrožena chudobou. Jsou jedna skupina, která je nesmírně zranitelná a zaslouží si, aby žili lepší život, dodává."

V tom případě nechápu, jak a proč se zdůvodní přidání na platu soudcům (a zřejmě i poslancům) o 13 tis (!!!) a více ..... tyto skupiny nejsou ohroženy chudobou, jsou "nezranitelní" a o těch zásluhách nezásluhách nechci ani dál psát ....