Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Prohibice podnikatele poškodí, vyplývá z bleskového průzkumu Podnikatel.cz

Redakce

Server Podnikatel.cz přináší výsledky bleskového průzkumu mezi podnikateli, kteří hodnotili zákaz prodeje lihovin obsahující více než 20 % alkoholu.

Vláda v pátek večer zakázala prodávat lihoviny, které obsahují více než 20 procent alkoholu. Zákaz platí pro všechny obchody, restaurace a další podniky. Ministr zdravotnictví Leoš Heger tak zareagoval na případy, kdy se lidé otrávili pančovaným alkoholem, který obsahoval nebezpečný metylalkohol. 

Bleskový průzkum

Podnikatel.cz provedl bleskový průzkum ve své Databázi respondentů, která je přístupná všem podnikatelům pomocí jednoduchého registračního formuláře.

Z výsledku průzkumu vyplývá, že podnikatelé se zákazem prodeje kořalky v obchodech většinou souhlasí. Pro zákaz je celkem 57 % podnikatelů, naopak proti je 43 % podnikatelů. 

Většina podnikatelů, konkrétně 90 % ale uvádí, že prohibice poškodí ty podnikatele, kteří na prodeji alkoholu vydělávají. Navíc většina podnikatelů (74 %) v bleskovém průzkumu také uvedla, že se prohibicí zbytečně rozbují černý trh, přes který se tvrdý alkohol bude prodávat dál. Jen 21 % podnikatelů si myslí, že zákazem prodeje kořalky vláda zabrání dalším úmrtím.

Foto: www.isifa.com

Našli jste v článku chybu?
17. 9. 2012 21:38
jistota (neregistrovaný)

Zdravím všechny. Dnes jsem čtla kolik lidí zahyulo o víkendu na našich silnicích. Nemělo by se preventivně zakázat jezdit auty?? Kauza pančovaného alkoholu je už tak stará že jen magor se může vědomě napít rumu, a jiných "levných" destilátů. Přemýšlela jsem zda to není uměle vyvolaný problém - pančování alkoholu se u nás děje po desítky let a nic a najednou takováhle rána???

16. 9. 2012 13:32
mamcaRBK (neregistrovaný)

Jistě, jsem zvědavá, jaké daně nám zase napaří, aby se peníze vrátily aspoň na plánovaný stav. Protože plánování a skutečnost se Kalouskovi stejně rozutečou, ten plánuje jako když jezdí začátečník na kolečkových bruslích. Ještě jdou obrat OSVČ na paušálech a mohli by zavést nějakou "povodňovou daň". Pán bůh nás ochraňuj.