Prohibice podnikatele poškodí, vyplývá z bleskového průzkumu Podnikatel.cz

Server Podnikatel.cz přináší výsledky bleskového průzkumu mezi podnikateli, kteří hodnotili zákaz prodeje lihovin obsahující více než 20 % alkoholu.

Vláda v pátek večer zakázala prodávat lihoviny, které obsahují více než 20 procent alkoholu. Zákaz platí pro všechny obchody, restaurace a další podniky. Ministr zdravotnictví Leoš Heger tak zareagoval na případy, kdy se lidé otrávili pančovaným alkoholem, který obsahoval nebezpečný metylalkohol. 

Bleskový průzkum

Podnikatel.cz provedl bleskový průzkum ve své Databázi respondentů, která je přístupná všem podnikatelům pomocí jednoduchého registračního formuláře.

Z výsledku průzkumu vyplývá, že podnikatelé se zákazem prodeje kořalky v obchodech většinou souhlasí. Pro zákaz je celkem 57 % podnikatelů, naopak proti je 43 % podnikatelů. 

Většina podnikatelů, konkrétně 90 % ale uvádí, že prohibice poškodí ty podnikatele, kteří na prodeji alkoholu vydělávají. Navíc většina podnikatelů (74 %) v bleskovém průzkumu také uvedla, že se prohibicí zbytečně rozbují černý trh, přes který se tvrdý alkohol bude prodávat dál. Jen 21 % podnikatelů si myslí, že zákazem prodeje kořalky vláda zabrání dalším úmrtím.

Foto: www.isifa.com

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 9. 2012 21:38

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Práce s leady v digitálním prostředí

  •  
    Jaké online kanály používat pro získání leadu
  • Jakým způsobem pracovat s leady
  • Jak vyhodnocovat a optimalizovat efektivitu

Detailní informace o školení Práce s leady v digitálním prostředí »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+