Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Přijímaní a propouštění pracovníků by mělo být snazší

Tweetni to Twitter Jaggni to! Jagg Del.icio.us Delicious

Zaměstnavatelé by měli mít ulehčenou práci při přijímání a propouštění pracovníků. Vyplývá to z navrhované reformy trhu práce vlády Mirka Topolánka, o které informují dnešní Hospodářské noviny.

Reforma by měla také zjednodušit zaměstnávání cizinců, omezit nelegální práci a motivovat nezaměstnané, aby si zvyšovali kvalifikaci. Vláda podle premiéra hledá inspiraci v Dánsku, kde je možné v podstatě na hodinu bez udání důvodu propouštět zaměstnance a nezaměstnaní dostávají podporu jen tehdy, pokud studují. Při změnách pracovního kodexu očekává premiér „velký boj“ s odboráři.

Švarcsystém2012

       

Reforma by měla také zjednodušit přístup cizinců na český pracovní trh, který by tak neměl zatěžovat český sociální systém. Cizinci mají podle Topolánka dostávat zelenou kartu, se kterou získají krátkodobé povolení k pobytu a pracovní povolení, ale když práci ztratí, budou si muset najít jinou nebo z Česka odejít.

Zdroj: HN

Michael Hovorka

Michael Hovorka

Autor je šéfredaktorem serveru Podnikatel.cz

Školení Twitteru s Danem Dočekalem

DW - Školení PPC
  • Jak komunikovat na Twitteru.
  • Jak začlenit Twitter do marketingového mixu vaší firmy.
  • Jak využít Twitter jako zdroj informací pro rozhodování.
  • Nabízíme i školení Facebooku a Google+.

Detailní informace o školení Twitteru »

Přehled názorů

Zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

       

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví. Pro řešení aktuálních problémů doporučujeme využít naše diskusní fórum.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem        

Prohledat Podnikatel.cz

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+