Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Prostituce jako podnikatelský obor? Vláda příslušný zákon nejspíše nepodpoří

Autor: www.isifa.com
Redakce

Hlavní město Praha připravilo před půl rokem zákon, který by legalizoval prostituci. Jak však vyplývá z návrhu stanoviska vlády, podporu kabinetu zákon nezíská.

Vládě se nelíbí návrh zastupitelů hlavního města Prahy, kterým by se legalizovala prostituce. Podle vlády musí nejprve proběhnout široká politická, společenská a odborná diskuze o potřebě společnosti na řešení této otázky a přístupu státu k regulaci prostituce. Návrh zákona prý navíc obsahuje řadu technických chyb a nepřesností. V návrhu stanoviska vlády se proto uvádí nesouhlas s předloženým zákonem. O normě bude vláda rozhodovat zítra.

Vláda návrh zamítne, pro je jen ministerstvo financí

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Vláda vysloví se zákonem o regulaci prostituce nesouhlas.

Na zítřejším jednání vlády by měla dojít na přetřes i tématika regulace prostituce. Jak ale vyplývá ze zveřejněného návrhu stanoviska vlády, kabinet se zákonem o regulaci prostituce vysloví s největší pravděpodobností nesouhlas. Vláda ovšem nebrala návrh na lehkou váhu a požádala o vyjádření názoru všechna ministerstva. Většina z nich se postavila proti zákonu. Jediné ministerstvo, které úpravu regulace prostituce obecně podpořilo, je ministerstvo financí. I to ale upozornilo na řadu nedostatků, které návrh zákona o regulaci prostituce obsahuje.

Čtěte také: 3 zakázané činnosti, u kterých stojí za zvážení legalizace (NÁZOR)

Návrh prý obsahuje řadu chyb

Vládě na normě vadí řada věcí. Jedná se údajně o citlivou společenskou tématiku, které musí předcházet široká politická, společenská a odborná diskuze. Vláda též považuje za právně sporný způsob stanovení nabytí účinnosti zákona. Ta je totiž vázána na den, kterým přestane být Česká republika vázána Úmluvou o potlačování a zrušení obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob. “Z tohoto důvodu je nezbytné primárně vyřešit otázku výpovědi shora uvedené mezinárodní smlouvy, a teprve následně rozhodnout o případném přijetí navrhované právní úpravy, a to nejlépe ve formě vládního návrhu zákona. Proto vláda považuje případné projednávání a schválení předloženého návrhu zákona nyní za předčasné,” doplňuje vláda v návrhu stanoviska.

Vláda v neposlední řadě poukazuje na věcné a technické chyby, které zákon obsahuje. Například úprava posuzování zdravotní způsobilosti je podle vlády nesystematicky roztříštěna do několika ustanovení a v některých případech je věcně nevhodná. Vládá dále upozorňuje, že zřízení zvláštního informačního systému veřejné správy sloužícího v podobě registru údajů o osobách oprávněných k provozování prostituce není účelné. Výkladové problémy by zase mohla vyvovlat změna zákona o místních poplatcích. Z návrhu totiž není patrné, zda se jedná o jeden či dva poplatky a není také definován pojem „užitná plocha“, ačkoliv se od užitné plochy odvíjí výše místního poplatku.

Content 2017 - tip Creative Dock

Návrh počítá s tím, že by se prostitutky staly podnikatelkami

Návrh zákona, který si klade za cíl prostituci legalizovat a regulovat, předložilo v červenci loňského roku zastupitelstvo hlavního města Prahy. Prostituci by podle návrhu mohly vykonávat osoby, které by splnily dané podmínky a obdržely příslušné oprávnění. Prostituci by zároveň šlo provozovat pouze v prostorách tomu určených. Cena povolení by činila 1000 Kč na první rok a za každý další rok by se platilo 500 Kč. Zastupitelé též plánovali vznik nového registru, kde by se všechny osoby živící se prostitucí evidovaly.

Čtěte více: Do podnikatelských oborů možná přibude prostituce. Čtěte, co by obnášela

Našli jste v článku chybu?
25. 2. 2014 20:08
Ano (neregistrovaný)

Tak jasne, povedeme opatrnou spolecenskou diskusi na toto tema, protoze prostituce tu je tisice let ale co kdyby to melo jeste neprodiskutovany negativni vliv na lidskou rasu, napriklad, kdyby legalizace prostituce vabila vice komet k narazu do nasi planety.

Projednat nastaveni zakona s bordelmamcama, anketu mezi holkama a zakaznikama na nejasny veci a do mesice neni co resit.

Podle me by melo byt nelegalni platit za vstup na kulturistickou prehlidku, ti lide prodavaji sva tela, je to nechutne…

1. 3. 2014 12:02
Fantomas (neregistrovaný)

Nezlehcuj to, vetsina lidi je pro, protoze mysli pouze na tu cast, ktera dela prostituci dobrovolne. Legalizace by zpusobila kumulaci evropskych obchodiku s bilym masem v nasi republice a ze vsech nucenych prostitutek by se razem staly legalni podnikatelky a defacto by ztratily moznost se z toho nejak dostat. Kuli temto holkam jsem zasadne proti. Kazdy si musi uvedomit, ze se stejna vec muze stat jeho dceri a v tu chvili konci jakakoliv legrace.