Průzkum: Nejvíce se stresují obyvatelé Londýna

Největším stresem v Evropě trpí obyvatelé Londýna, uvádí průzkum společnosti easyJet. Může za to dlouhá pracovní doba, počasí i zvyšující se strach z dopadů světové finanční krize. Díky těmto faktorům jsou lidé žijící v Londýně více ve stresu a nedokáží si odpočinout.

Špatné počasí, dlouhá pracovní doba a finanční krize jsou největšími stresovými faktory obyvatelů Londýna, kteří se podle průzkumu společnosti easyJet stresují z Evropy nejvíce. Výzkumu se účastnilo tisíc lidí, kteří se v 57 % shodli na tom, že největší stres panuje právě v Londýně. Na opačném konci řebříčku skončily Helsinky, které mají tradici v hojném využívání relaxačních saun.

Dotazy se snažily u zúčastněných také zjistit, jak umí naopak po denním stresu relaxovat. Většina respondentů uvedla, že odpočívají raději o samotě, nejraději prostřednictvím spánku, čtení nebo horké koupele. Pouze necelá třetina odpočívá společensky – s přáteli či s rodinou. Přes 70 % tázaných také uvedlo, že odpočinku věnují denně méně než čtyři hodiny.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo pro e-shopy

  •  
    Jak provozovat e-shop v souladu se zákonem.
  • Jak přistupovat k vrácení zboží a spory se spotřebiteli.
  • Jak v souladu s právem marketovat e-shop.

Detailní informace o školení Právo pro e-shopy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+