Průzkum: Podnikatelé jsou vnímaní pozitivněji

Více jak polovina občanů vnímá podnikatele pozitivně (přesně 55 %) a 42 procent uznává, že mají těžký život. Zároveň ale mají pocit, že podnikatelé tolik jako dříve nerespektují své zákazníky. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala společnost GfK Czech pro Ernst & Young. Těší mě, že podle průzkumu se celkový obraz podnikatelů u veřejnosti zlepšuje, komentuje výsledky průzkumu Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice.

Jedním ze zjištění výzkumu je fakt, že podnikatele i veřejnost stále trápí korupce. 44 procent podnikatelů přiznalo, že se již ocitli v situaci, kdy jim mohl úplatek v podnikání pomoci. Častěji přitom podle průzkumu bují korupce u soukromých firem. Devět procent z nich přitom úplatek skutečně dalo. Podle Magdaleny Souček mohou situaci pomoci změnit i silné podnikatelské vzory – tedy například ti podnikatelé (bylo jich také 9 procent), kteří úplatek otevřeně odmítli.

Z výzkumu dále vyplynulo přesvědčení respondentů, že je malé a střední podnikání dnes podporováno méně než v minulosti. Průzkumu se účastnilo 1349 respondentů a proběhl v červenci a srpnu letošního roku.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+