Na ČSSZ už dorazily první elektronické neschopenky

První lékaři již využily nový systém eNeschopenky, který nově nabízí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Projekt běží od října 2010, kdy začal jeho pilotní provoz. Lékaři si mohli do prosince vyzkoušet posílat testovací podání. Od začátku letošního roku je systém naplno funkční a na ČSSZ již chodí první eNeschopenky.

Aplikace eNeschopenky umožňuje doktorům umožňuje elektronické zasílání I. a II. dílu Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti a Hlášení ošetřujícího lékaře v datovém formátu předepsaném Českou správou sociálního zabezpečení. Lékaři mohou díky systému odesílat více formulářů najednou a na ČSSZ je zasílat třeba jednou denně. Aplikace též umožňuje lékařům opravit chyby a znova ji zaslat na příslušnou správu sociálního zabezpečení.

Aby mohl lékař eNeschopenku využít, musí mít kromě připojení k internetu také datovou schránku a zaregistrovat se k elektronickému předávání hlášení pracovní neschopnosti u příslušné správy sociálního zabezpečení.

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení e-mail marketingu – pokročilé techniky

  •  
    Jak připravit šablonu moderního e-mailu
  • Jak spustit automatizované kampaně
  • Jak dynamizovat běžnou rozesílku

Detailní informace o školení e-mail marketingu - pokročilé techniky »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+